Share

نسرین ستوده و جعفر پناهی

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) به‌نقل از یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود نوشت وزارت امور خارجه ایران در برنامه دیدار هیئت پارلمان اروپایی با نسرین ستوده و جعفر پناهی نقشی نداشت.

این منبع افزود: “یک مقام غیردولتی فعال حقوق بشر، زمان بازدید سوسیالیست‌های پارلمان اروپا از ایران، قول دیدار هیئت پارلمانی اروپا را با این دو نفر داده بود که جمعه ۲۲ آذرماه در سفارت یونان در تهران انجام شد.”

وی از این “مقام غیردولتی فعال حقوق بشر” نامی نبرد.

پیش از این، حسین شیخ‌الاسلام مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس ایران و کاظم جلالی، رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس که مسئول دعوت از هیئت پارلمانی اروپا است، ضمن انتقاد از این دیدار گفته بودند مجلس در برگزاری این دیدار نقشی نداشت.

در پی ورود روز جمعه یک هیئت هشت نفره از نمایندگان پارلمان اروپا به دعوت گروه روابط پارلمانی جمهوری اسلامی و اتحادیه اروپا و سپس دیدار این هیئت با نسرین ستوده و جعفر پناهی، برخی از مقام‌های ایرانی از این دیدار انتقاد کردند.

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و جعفر پناهی، فیلمساز ایرانی هر دو مدتی را در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران به‌سر برده‌اند و هر دو به‌طور مشترک برنده جایزه حقوق بشری ساخاروف اروپا در سال گذشته میلادی شدند.

Share