Share

در مراسم پایانی جشنواره فیلم‌های مستند “سینما حقیقت” که در شهر آبادان برگزار می‌شد سخنان ناصر تقوایی، فیلمساز نامدار ایران نیمه‌تمام ماند و قطع شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم پایانی جشنواره فیلم‌های مستند “سینما حقیقت” شامگاه امروز، پنج‌شنبه ۲۸ آذرماه در سینما نفت آبادان برگزار گردید و در آن بزرگداشت ناصر تقوایی که خود زاده آبادان است نیز برگزار می‌شد.

بنا به این گزارش دلیل نیمه‌تمام ماندن سخنان ناصر تقوایی “کمبود وقت” اعلام شد اما برخی از سینماگران حاضر در سالن به این رویداد اعتراض داشتند.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) نیز نوشته است: “مجری اصرار کرد به دلیل کمی وقت، «استاد تقوایی» سخنانش را قطع کند و برنامه را به پایان رساند که این درخواست با اعتراض تماشاگران همراه شد.”

خبرگزاری مهر نوشته است برخی دلیل پایان زودتر از انتظار اختتامیه و ناتمام ماندن صحبت‌های تقوایی را مخالفت برخی چهره‌های سیاسی شهر آبادان با برگزاری این جشنواره و نمایش فیلم‌ها عنوان کرده‌اند.

تقوایی در سخنان خود درباره پیشینه حضورش در آبادان و فیلمسازی در زادگاهش صحبت می‌کرد. وی به خاطراتی از دوران پس از جنگ و عکس‌هایی که از این شهر گرفته است، اشاره کرد.

هفتمین دوره جشنواره “سینما حقیقت” در دو روز گذشته مهمان آبادانی‌ها بود و فیلم‌های منتخب جشنواره در سینما نفت و تالار مهر آبادان به نمایش درآمدند.

به مستندسازان منتخب هیئت داوران جشنواره “سینما حقیقت” آبادان نیز تندیس جشنواره، لوح تقدیر و هدیه نقدی اهدا شد.

Share