Share

محمدامین وکیلی در کنار پدرش

علی‌اصغر وکیلی، پدر محمدامین وکیلی، کودکی که ۱۵۴ روز پیش ربوده شده و مشخص نیست در چه وضعیتی به‌سر می‌برد، در نامه‌ای به نمایندگان شهرستان جوین استان خراسان رضوی درخواست کرد تا پیگیر موضوع سئوال از وزیر کشور شوند.

روزنامه اعتماد چاپ تهران، امروز شنبه هفتم دی‌ماه به نقل از پدر این کودک پنج ساله نوشت: “در طول چهار ماه گذشته هر زمان درخواست‌ها و پیگیری‌های خود را برای پیدا کردن محمدامین شدت دادیم، در جواب فقط با اقدامات سطحی روبه‌رو شدیم. مسئولان مدام گفتند «جست‌وجوی قدم به قدم» انجام می‌دهیم و «تیم ویژه» تشکیل داده‌ایم و… بدتراز همه این‌که شنیده‌ایم با این هدف که فشار روحی من و خانواده‌ام تخلیه شود، چنین حرف‌هایی را به روزنامه‌ها می‌زنند؛ آخر مگر مشکل مالی است که فراموش کنیم یا خسارت جانی است که عزیزمان را به خاک بسپاریم و آرام بگیریم.”

وی افزوده است: “هیچ انسانی حاضر نمی‌شود فرزند پنج ساله شیرین زبانش را با تمام دنیا معامله کند.”

محمدامین وکیلی

روزنامه اعتماد همچنین خبر داده که مسئولان پلیس ایران مدتی است به تماس‌های خبرنگار این روزنامه برای پیگیری موضوع محمدامین پاسخ نمی‌دهند.

چندی پیش نیز مهتاب کرامتی، تهمینه میلانی و فاطمه معمتدآریا، سه هنرمند سینمای ایران برای کمک به یافتن کودک پنج ساله‌ای که به گروگان گرفته شده، اعلام آمادگی کردند.

محمدامین وکیلی، کودک پنج ساله اهل شهر نقاب از توابع شهرستان جوین استان خراسان رضوی است که ششم مردادماه امسال در مسیر کلاس ژیمناستیک به گروگان گرفته شد.

فرد گروگانگیر چند روز بعد با تماس‌های تلفنی خواهان پرداخت ۵۰۰ سکه طلا در قبال آزادی محمدامین شده بود.

پلیس پس از این تماس‌های تلفنی موفق شد فرد گروگانگیر را که “برات‌علی” نام داشت، بازداشت کند اما وی در هنگام بازجویی و پیش از آن‌که محل نگهداری محمدامین را فاش کند، “سکته قلبی” کرد و جانش را از دست داد.

اکنون با گذشت حدود پنج ماه از زمان به گروگان گرفته شدن این کودک پنج ساله و مرگ تنها متهم این پرونده، پلیس موفق به پیدا کردن محل نگهداری محمدامین نشده است.

مادر این کودک نیز می‌گوید: “محمدامین فقط پنج سال دارد و خیلی کوچک است، از همه مردم و مسئولان می‌خواهم کمک کنند تا پسرم پیدا شود، دیگر طاقت دوری پسرم را ندارم.”

Share