Share

یک دختر جوان هندی که مدتی قبل در کلکته قربانی تجاوزی گروهی شده بود، پس از خودسوزی جان سپرد. گفته‌ می‌شود که او زیر فشار استهزا و آزار دوستان متجاوزان قرار داشته است.

هند تجاوز

پدر و مادر قربانی در کنار جنازه فرزندشان

تجاوز دسته‌جمعی به دختری ۱۶ساله در کلکته و مرگ او در بیمارستان، موجی از انزجار و اعتراض را در سراسر هند ایجاد کرده است.  رسانه‌های محلی خبر می‌دهند که هواداران احزاب چپ در روز چهارشنبه اول ژانویه به خیابان‌ها ریخته و تظاهرات کرده‌اند.

قربانی این تجاوز، هفته پیش بر اثر جراحات ناشی از سوختگی به بیمارستان آورده شد. گفته می‌شود که او به دلیل احساس تحقیرشدگی شدید، اقدام به خودسوزی کرده اما پدرش معتقد است که متجاوزان دخترش را سوزانده‌اند.

 اطرافیان قربانی گفته‌اند که دوستان متجاوزان، همواره  سر راه او ظاهر شده و مسخره‌اش می‌کردند.

تجاوز به این دختر ۱۶ساله در ماه اکتبر روی داده بود. به نقل از خبرگزاری هندی IANS، قربانی  پس از مراجعه به پلیس و گزارش این تجاوز، دوباره از سوی شش مرد دیگر مورد تعدی جنسی قرار می‌گیرد.

بعد از این، دختر و خانواده‌اش بارها با استهزا و آزار روبرو می‌شوند تا آنجا که اجبارا محل زندگی خود را برای در امان ماندن از تحقیر دیگران عوض می‌کنند.

شبکه تلویزیونی “نیو دهلی” گزارش داده که شش متهم این تجاوز دستگیر شده‌اند و والدین قربانی، درخواست اشد مجازات و اعدام را برای متجاوزان کرده‌اند.

این دختر ۱۶ساله در حالی جان سپرده که هند به تازگی نخستین سالگرد مرگ دانشجوی جوان این کشور پس از تجاوز گروهی را پشت سر گذاشت. این تجاوز موجی از اعتراض و انزجار را در سراسر هند به راه انداخت.

چند روز پس از این سالگشت و در شب کریسمس، یک دختر ۲۱ ساله دیگر در جنوب هندوستان مورد تجاوز گروهی واقع شد. پلیس هند اعلام کرده که ده نفر در ارتباط با این تعدی مظنون بودند که شش نفرشان رسما متهم شده‌اند.

پلیس می‌گوید که این قربانی ۲۱ ساله در ایالت پودوچری ربوده شده و سپس مورد تعدی قرار گرفته است. او به بیمارستان منتقل شده اما جراحاتش جدی نبوده‌اند.

منبع: دی ولت

Share