Share

شورای مشورتی اصلاح‌طلبان خراسان رضوی نسبت به “بلاتکلیفی پنج ماهه” این استان و عدم انتصاب استاندار انتقاد و ابراز نگرانی کرد.

به گزارش انصاف‌نیوز، این تشکل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: “تأخیر پنج ماهه در انتصاب استاندار خراسان رضوی، موجی از یأس و ناامیدی را در میان افکار عمومی و حامیان دولت تدبیر و امید ایجاد کرده است.”

این بیانیه افزوده است: “اخباری مبنی بر تثبیت مدیریت فعلی استان یا حضور مدیرانی به مراتب ضعیف‌تر و وابسته‌تر به دولت گذشته، هر روز فضای اجتماعی استان را به ورطه بی‌انگیزگی و یأس مفرط به آینده رهنمون می‌سازد.”

به گفته شورای مشورتی اصلاح‌طلبان خراسان رضوی “استمرار این روند، نتیجه‌ای جز خشکانیدن نهال امید و اعتماد مردم به دولت یازدهم را در بر نخواهد داشت.”

شورای مشورتی اصلاح‌طلبان استان خراسان رضوی از حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران خواسته تا “با ورود مستقیم به این صحنه پرمناقشه، نسبت به پایان بلاتکلیفی و تعلیق فضای اجرایی استان اقدام کند.”

استان خراسان رضوی تنها استانی است که هنوز استاندار آن تغییر نکرده است. محمدحسین فروزان‌مهر، استاندار کنونی خراسان رضوی و اسماعیل نجار، استاندار پیشین کرمان در دولت محمود احمدی‌نژاد از جمله‌ گزینه‌های استانداری خراسان رضوی معرفی شده‌اند. این دو گزینه هر دو غیربومی هستند.

Share