Share
عیسی چاخمارلی

عیسی چاخمارلی

یک جوان ۲۰ ساله همجنسگرا به نام عیسی چاخمارلی که عضو فعال یک گروه از دگرباشان جنسی بود، روز دوم بهمن‌ماه (۲۲ ژانویه) در باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان، خودکشی کرد.

به‌گزارش سایت “گی استار نیوز”، این جوان با پارچه‌ای به رنگ‌های رنگین‌کمان، نماد همجنسگرایان، خود را به دار آویخت و در یادداشتی که از خود به جای گذاشت نوشت: “در این جهان جای کافی برای رنگ‌های من نیست. بدرود.”

عیسی چاخمارلی در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است: “شما را ترک می‌کنم. این کشور و این جهان جای من نیست.”

وی افزوده است: “اکنون خوشبختم. به مادرم بگویید تو را خیلی دوست دارم. همه شما را مسئول مرگ خود می‌دانم.”

در فیلمی که از عیسی چاخمارلی به جا مانده، او بیشترین عامل خودکشی دگرباشان جنسی را خانواده‌های آن‌ها دانسته است

ویدئویی بر روی اینترنت منتشر شده که در آن پزشکان را در حال تلاش برای زنده نگاه داشتن عیسی چاخمارلی نشان می‌دهد. در پسزمینه تصویر دوستان عیسی در حال گریستن‌اند و پارچه پاره شده به رنگ رنگین‌کمان از سقف آویزان است.

در یک فیلم ویدئویی که ظاهرا سال گذشته فیلمبرداری شده، عیسی چاخمارلی می‌گوید فعالان دگرباش آذربایجان در کشوری فعالیت می‌کنند که مسلمان است، به‌شدت با همجنسگرایان مخالفت می‌شود و بسیاری از دگرباشان جنسی نمی‌توانند کار پیدا کنند.

به‌گفته وی ۹۰ درصد دگرباشان جنسی در آذربایجان مجبورند در محیط بسته باقی بمانند.

عیسی چاخمارلی در این فیلم همچنین می‌گوید خانواده وی نیز نتوانسته‌اند جنسیت او را بپذیرند.

وی ادامه می‌دهد: “با این‌که روان‌شناسان موضوع را به خانواده‌ام توضیح داده‌اند اما آن‌ها باز هم معتقدند که من مریض هستم.”

این جوان همجنسگرا در این فیلم بیشترین عامل خودکشی دگرباشان جنسی را خانواده‌های آن‌ها دانسته است.

عیسی چاخمارلی در بخش دیگری از این فیلم  آرزو کرده است که افراد جامعه مغرضانه برخورد نکنند و پیش از ابراز نفرت از همجنسگرایی، در مورد آن بر روی اینترنت بخوانند و یاد بگیرند.

وی گفته است: “من می‌خواهم دگرباشان جنسی شجاع باشند. من جدا از خانواده خود، در خانه خودم زندگی می‌کنم. کار خودم را دارم و همه کارهایم را خود انجام می‌دهم. اگر بخواهید شما نیز می‌توانید به آن دست یابید.”

Share