Share

در پنجاه‌وششمین دوره از جوایز موسیقی “گرمی” گروه “دفت پانک” موفق شد جوایز بهترین آلبوم سال، بهترین اجرای گروهی دو نفره، بهترین آلبوم رقص الکترونیک و بهترین ضبط سال را به دست آورد.

“دفت پانک” یک گروه موسیقی الکترونیک فرانسوی برنده اصلی جوایز گرمی امسال

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، مراسم اهدای جوایز گرمی ۲۰۱۴ که اسکار دنیای موسیقی نامیده می‌شود شب گذشته در لس‌آنجلس برگزار شد‌.

“دفت پانک” یک گروه موسیقی الکترونیک فرانسوی است که در سال ۱۹۹۳ شکل گرفت. این گروه توسط توماس بنگالتر و گی مانوئل دو هومم کریستو هدایت می‌شود و همیشه هنرمندان آن با کلاه‌خودهای روباتی روی صحنه ظاهر می‌شوند.

در بخش بهترین آلبوم سال، “تیلر سوییفت”‌، “مکلمور” و “کندریک لامار” و در بخش بهترین اجرای گروهی آثار مشترکی از “جاستین تیمبرلیک” و “جی زد”‌ و “ریحانا و میکی اکو” از از رقبای “دفت پانک” بودند.

گروه رپ آمریکایی مک‌لمور و لوئیس

همچنین گروه رپ آمریکایی مک‌لمور و لوئیس نیز موفق شد چهار جایزه بهترین آلبوم رپ، بهترین هنرمند جدید، بهترین اجرای رپ و بهترین ترانه رپ را از آن خود کرد.

پل مک‌کارتنی موفق شد جایزه بهترین موسیقی فیلم‌ را از آن خود کند. مک‌کارتنی و رینگو استار ستاره پیشین گروه “بیتل‌ها” در شب مراسم اجرای مشترکی داشتند که یوکو اونو، همسر جان لنون، عضو دیگر گروه “بیتل‌ها” که در سال ۱۹۸۰ کشته شد به‌همراه پسرش، شن لنون در میان جمعیت می‌رقصیدند.

در گشایش مراسم زوج بیانسه و “جی ـ زد” یک آهنگ دو صدایی را از روی جایگاه خود در میان تماشاگران اجرا کردند. به‌جز این، شب “گرمی” برای “جی ـ زد ، رپر آمریکایی ناامیدکننده بود. او با ۹ نامزدی در بخش‌های مختلف تنها توانست با خواننده پاپ آمریکا جاستین تیمبرلیک جایزه بهترین کلیپ موسیقی را به ارمغان آورد. حتی تیمبرلیک، که در هفت بخش نامزد دریافت جایزه بود تنها توانست سه جایزه را از آن خود کند.

جایزه بهترین اجرای تکی پاپ به “لرد” نیوزلندی رسید.

جایزه بهترین اجرای تکی پاپ را هم “الا یلیچ اوکانر” نیوزلندی معروف به “لرد” برای آهنگ Royals به‌دست آورد.

گروه “ایمجین دراگونز” برنده جایزه بهترین اجرای راک و “لد زپلین” با آلبوم “روز جشن” برنده جایزه بهترین آلبوم راک شدند.

از اجراهای جالب شب مراسم پنجاه‌وششمین دوره “گرمی”، برنامه‌های گروه راک “متالیکا” بود.

Share