Share

مسعود سلطانی‌فر از سوی حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران، به‌عنوان معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منصوب شد.

مسعود سلطانی‌فر عضو فراکسیون اصلاح طلبان چهارمین دوره شورای شهر تهران

مسعود سلطانی‌فر پیش از این گزینه پیشنهادی حسن روحانی برای وزارت ورزش و امور جوانان بعد از رضا صالحی امیری بود که موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نشد.

سلطانی‌فر استاندار استان‌های زنجان، مرکزی و گیلان بود و پس از استعفای مهدی مفتح از شورای شهر تهران، جایگزین وی در این شورا شد.

او معاون پیشین سازمان تربیت بدنی، قائم‌مقام مصطفی هاشمی‌طبا در زمان ریاست وی بر سازمان تربیت بدنی به مدت دو سال و همزمان معاون اداری و مالی این سازمان وعضو هیأت علمی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده است.

حسن روحانی امروز، طی حکمی استعفای محمدعلی نجفی، رئیس پیشین سازمان میراث فرهنگی را پذیرفت و وی را به سمت مشاور خود و دبیر کارگروه اقتصادی دولت منصوب کرد.

استعفای نجفی با حاشیه‌هایی روبه‌رو شد. ابتدا خبر آن در رسانه‌های ایران منتشر شد و سپس سایت خانه ملت متعلق به مجلس گفت‌وگویی با نجفی انجام داد که وی در آن خبر استعفای خود را تکذیب کرد.

منابع خبری ایران نوشته‌اند استعفای محمدعلی نجفی از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، آن هم پس از پنج ماه، فعالان و کارشناسان میراث فرهنگی را از سرنوشت این سازمان به شدت نگران کرده است.

Share