Share

سعید راد، بازیگر سینمای ایران سخنانش در مراسم گشایش سی‌ودومین جشنواره فیلم فجر را “احساساتی” خواند و بابت آن پوزش خواست.

سعید راد در نشست خبری فیلم “چ”

به گزارش خبرگزاری مهر، سعید راد در نشست پرسش و پاسخ فیلم سینمایی “چ” ساخته ابراهیم حاتمی‌کیا که صبح امروز ۱۴ بهمن‌ماه برگزار شد بابت سخنان جنجالی‌اش در قدردانی از بهروز وثوقی و محمدعلی فردین، دو بازیگر قدیمی سینمای ایران در افتتاحیه جشنواره فیلم فجر از مسئولان جمهوری اسلامی عذرخواهی کرد.

سعید راد در توضیح سخنان خود گفت: “ما بازیگران با روانیات خود زندگی می‌کنیم و این شاخصه بازیگری است.”

وی افزود: “من اگر مزاحم مسئولان جشنواره شدم و به خاطر احساساتم برای آن‌ها مشکلاتی پیش آمد و یک لحظه حرف‌هایی زدم که از منطق خارج شد عذرخواهی می‌کنم اما نظام جمهوری اسلامی در دنیا تثبیت شده است و همه در مقابل قدرت آن سر تعظیم فرود آورده‌اند.”

این بازیگر سینمای ایران تأکید کرد: “من اگر چیزی گفتم از روی احساسات بوده و من از همه می‌خواهم با من طرف شوند نه جشنواره. وقتی مسئولان جشنواره از من دعوت می کنند و به دلیل احساساتم که ناشی از غریزه بازیگری است چیزی را می‌گویم من را خطاب قرار دهند و ای کاش آن‌جا منطق داشتم.”

سعید راد در مراسم گشایش جشنواره فیلم فجر به روی صحنه حاضر شد و در بخشی از سخنان خود گفت: “می‌خواهم به‌عنوان یک بازیگر، اجازه بگیرم که از بزرگان بازیگری و سیاسیون که این بخشندگی و مهربانی را داشته باشند که من به‌عنوان یک بازیگر جرأت پیدا بکنم که یادی داشته باشیم از بزرگان بازیگری،‌ آقای فردین و آقای بهروز وثوقی.”

سعید راد افزود: “چه بخواهیم و چه نخواهیم آن‌ها ستون‌های سینمای ما بودند.”

این سخنان سعید راد با تشویق تماشاگران روبه‌رو شد.

در پی این سخنان محمدجعفر منتظری٬ رئیس دیوان عدالت اداری ایران، گفت: “شب گذشته در بین افرادی که از آن‌ها تجلیل و تکریم به عمل می‌آمد از افراد فاسد قبل از انقلاب با کمال وقاحت تقدیر و تشکر شد که من در اینجا از ذکر نام وی خودداری می‌کنم.”

وی افزود: “چرا باید در نظام جمهوری اسلامی و در روز افتتاحیه فیلم فجر از چنین افرادی تجلیل کرد؟ آیا این بود آنچه امام  به دنبال آن بود؟ بعد از ۳۵ سال در یک جشنواره رسمی و با هزینه بیت‌المال از افراد فاسد تجلیل کردند و این در حالی بود که وزیر ارشاد به جای برخورد با این عناصر برای آن‌ها کف زده که این مسائل واکنش مراجع را درپی خواهد داشت.”

سخنان سعید راد، در مراسم گشایش سی‌ودومین جشنواره فیلم فجر:

در همین زمینه:

جشنواره فیلم فجر؛ گزارش و خبر

Share