Share

کیوان هوشمند، مدیر دیده‌بان محیط زیست و حیات وحش ایران از کشف سر بیش از ۲۰ رأس آهو و قوچ در یک منزل مسکونی در مشهد خبر داد. این تعداد کشتار حیوانات، “بی‌سابقه‌ترین قتل‌عام حیات وحش” در ایران در سال جاری معرفی شده است.

کیوان هوشمند در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر افزود: “بر اساس گزارش مردمی مبنی بر نگهداری اجزای بدن حیوانات وحشی در یک منزل مسکونی واقع در شهر مشهد، نیروهای یگان محیط زیست پس از اخذ حکم قضایی ورود به منزل، وارد این خانه شده، به تفتیش و بازرسی آن پرداختند و با صحنه‌ای غیر قابل باور و دردناک مواجه شدند.”

به گفته وی، نیروهای یگان حفاظت در فریزر این منزل مسکونی ۱۰ عدد سر متعلق به آهوی نر و ماده و چهار عدد سر متعلق به قوچ وحشی کشف کردند.

مدیر دیده‌بان محیط زیست و حیات وحش ایران افزود: “علاوه بر آن یک تاکسیدرمی قوچ وحشی ۹ ساله، مقادیری گوشت شکار متعلق به آهو و قوچ و میش و همچنین چهار تخته پوست آهوی دباغی شده و شاخ‌های آهوان سلاخی شده کشف شد.”

حمید صالحی، مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی نیز گفت: “مأموران در جست‌وجوی متهم به محل کار وی مراجعه و در بازرسی از این مکان نیز اجزای بدن یک رأس آهو، یک تخته پوست سوخته آهو و شش پوکه اسلحه فشنگ اسلحه شکاری کشف شد.

صالحی افزود: “تاکنون در جریان بازرسی‌ها از منزل و محل کار این مجرم فراری اجزای بدن ۱۶ رأس آهو و چهار رأس قوچ وحشی کشف شده است اما بقایای پنج عدد جمجمه آهو و استخوان‌های برجامانده نشان از کشتار تعداد بیشتری آهو دارد.”

متهم این قتل‌عام حیوانات، متواری شده است.

Share