Share

فعالان و تشکل‌های غیردولتی میراث فرهنگی به روش انتخاب ریاست سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری ایران اعتراض کردند.

محمدعلی نجفی و مسعود سلطانی‌فر دو رئیس سازمان میراث فرهنگی در شش ماه

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی، امضاکنندگان این بیانیه خواهان تغییر در سازوکاری هستند که تعیین رئیس برای این سازمان بدون رایزنی با مدیران و بدنه‌ کارشناسی سازمان، نهادهای تخصصی و کارشناسانِ خارج سازمان و به‌ویژه سازمان‌های مردم‌نهاد مرتبط صورت نگیرد.

 سازمان‌های غیردولتی و فعالان میراث فرهنگی ابراز امیدواری کرده‌اند حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران “با دگرگون کردن وضعیت پیش‌آمده برای سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری، نشان دهند که دولت ایشان همچنان که از عنوان «تدبیر» برمی‌آید، توجهی جدی و واقعی به ارج و جایگاه میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری کشور دارند تا با این حرکت «امید» را به کارشناسان، فعالان و سمن‌های این حوزه بازگردانند.”

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران در پنج سال گذشته شش رئیس داشته است. حمید بقایی، روح‌الله احمدزاده کرمانی، حسن موسوی، محمدشریف ملک‌زاده، محمدعلی نجفی و مسعود سلطانی‌فر شش نفری هستند که از سال ۱۳۸۸ تاکنون به‌عنوان رؤسای سازمان میراث فرهنگی منصوب شده‌اند.

Share