Share

احمد حکیمی‌پور، نائب‌رئیس شورای شهر تهران، اعلام کرد که حدود ۶۰۰ نفر از مدیران شهرداری تهران بازنشستگان نهادهای نظامی – انتظامی هستند.

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) احمد حکیمی‌پور با بیان این خبر گفت: “نباید افرادی را که تحصیلات و تخصص مدیریتی آن‌ها با موضوع شهری مطابقت ندارد در شهرداری آن هم در رده‌های بالایی حضور داشته باشند.”

وی افزود: “این افراد کار انتظامی کرده‌اند چگونه می‌توانند کار خدماتی و شهری کنند، قرار این بود ساختار اصلاح شود اما به هر دلیلی به تعویق می‌افتد.”

محمدباقر قالیباف شهردار کنونی تهران خود پیشینه نظامی دارد.

به‌گفته نائب‌رئیس شورای شهر تهران حضور این افراد در شهرداری موجب شده است تا افرادی که تخصص کافی در سیستم شهرداری دارند، دچار سرخوردگی شوند.

احمد حکیمی‌پور تأکید کرد: ” اینجا بلدیه است نه نظمیه کارشهرداری متفاوت از کارهای دیگر است ما این موضوع را به صورت تذکر جدی با شهردار اعلام کرده‌ایم و امیدواریم عملیاتی شود.”

وی گفت، محمدباقر قالیباف، شهردار تهران قول داده بود که این نیرو‌ها تا پایان مهرماه از شهرداری تهران بروند که تاکنون قدمی در این حوزه برداشته نشده است.

محمدباقر قالیباف خود از نظامیان پیشین است و پیش از آن‌که شهردار تهران شود در قرارگاه خاتم‌الانبیاء سپاه پاسداران، نیروی هوایی سپاه و نیروی انتظامی سمت فرماندهی داشته است.

Share