Share

دو شهروند کُرد پس از محاکمه در دادگاه انقلاب و جزایی شهرستان سنندج در دو پرونده جداگانه به ١١ سال و شش ماه زندان تعزیری همراه با تبعید محکوم شدند.

به گزارش کُردپا، علی رنجبر و احمد بهرامی اهل روستای “میانه” بخش کلاترزان از توابع سنندج حدود ٩ ماه قبل و به‌طور جداگانه یکی از آن‌ها پس از احضار و دیگر در منزل خود توسط نیروهای امنیتی ایران بازداشت شدند.

به گفته یکی از نزدیکان این دو شهروند کُرد، “روز نهم اردیبهشت سال‌ جاری علی رنجبر به بهانه تمدید جواز اسلحه شکاری از سوی اداره‌ اطلاعات سنندج احضار که پس از مراجعه وی به این اداره، بازداشت می‌شود.”

پس از بازداشت علی رنجبر، احمد بهرامی نیز در منزل شخصی خود در روستای میانه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.

یک منبع که نامش فاش نشده، گفت: “شعبه‌ پنجم بازپرسی سنندج پس از تکمیل پرونده این دو شهروند کُرد و با اتهام محاربه، پرونده آنان را به شعبه یکم دادگاه انقلاب منتقل کرده است که در این دادگاه هر دو شهروند کُرد به اتهام محاربه از طریق عضویت در یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران، هر کدام به یک سال و سه ماه زندان تعزیری و تبعید به زندان مرکزی شهر مسجدسلیمان محکوم گردیدند”.

این منبع افزود: “علی رنجبر و احمد بهرامی در پرونده‌ای دیگر و در شعبه ١٠٣ دادگاه جزایی به ترتیب به چهار و پنج سال زندان تعزیری محکوم شدند.”

Share