Share

حسین پاکدل، نویسنده، کارگردان، بازیگر و مجری صداوسیما که قرار بود اجرای مراسم پایانی جشنواره فیلم فجر را بر عهده گیرد به‌دلیل “ممنوع‌ از کار بودن” او در تلویزیون از این برنامه حذف شد.

حسین پاکدل

حسین پاکدل به خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در این‌باره گفت: “از ۱۰ روز پیش برای اجرای اختتامیه جشنواره فیلم با من صحبت شد و من تمام برنامه‌هایم را تغییر دادم تا بتوانم در خدمت دوستان باشم؛ اما یک‌باره گفتند تلویزیون با شما مشکل دارد و به همین دلیل، موضوع منتفی شد.”

وی افزود: “برای وزارت ارشاد متأسفم که زیرمجموعه‌ تلویزیون شده است و در این شرایط، تلویزیون برای جشنواره فیلم فجر تعیین تکلیف می‌کند.”

حسین پاکدل: برای وزارت ارشاد متأسفم که زیرمجموعه‌ تلویزیون شده است و در این شرایط، تلویزیون برای جشنواره فیلم فجر تعیین تکلیف می‌کند

عزت‌الله ضرغامی، رئیس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی یکم بهمن‌ماه گفته بود این سازمان با گستره وسیعی از هنرمندان کار می‌کند و کسی ممنوع از تصویر نیست.

حسین پاکدل با اشاره به چنین سخنانی گفت: “چه ضرورتی دارد که دوستان بگویند هنرمند ممنوع‌الکار یا ممنوع‌التصویر نداریم. در حالی که چنین چیزی واقعیت ندارد و گویا فقط یک پُز است.”

وی افزود: “تصورم این است که آقای ضرغامی به‌عنوان رئیس سازمان صداوسیما یا معاونان او، از زیرمجموعه‌ خود بی‌خبرند که می‌گویند «ممنوع‌الکار نداریم» یا این‌که گزارش‌های درستی به آن‌ها داده نمی‌شود، چون هنرمندان زیادی در تلویزیون ممنوع‌الکار هستند.”

پاکدل افزود نام وی در “فهرست سیاه” تلویزیون قرار دارد و سال‌هاست کارتش را گرفته‌اند و در هیچ برنامه‌ای حق حضور ندارد.

حسین پاکدل در سال‌های ۱۳۶۶ تا ۱۳۷۳، مدیریت پخش شبکه اول تلویزیون دولتی ایران و همچنین مدتی نیز مدیریت تئاتر شهر را بر عهده داشت.

مراسم پایانی سی‌ودومین جشنواره فیلم فجر شامگاه فردا، سه‌شنبه ۲۲ بهمن‌ماه در برج میلاد تهران برگزار خواهد شد و زمان آن سه ساعت خواهد بود.

بیژن میرباقری، کارگردان فیلم‌هایی همچون “روز بر می‌آید” و “طبقه سوم” کارگردانی مراسم پایانی جشنواره را بر عهده داد.

در این مراسم علی‌رضا قربانی، خواننده موسیقی اصیل ایرانی به اجرای قطعاتی می‌پردازد.

Share