Share

خبرگزاری ایلنا به نقل از مدیرکل پزشکی قانونی مازندران، از کشته شدن ۱۸ نفر در سانحه رانندگی اتوبوس در محور هراز خبر داد. علی عباسی اعلام کرده که اجساد قربانیان این سانحه برای شناسایی و تعیین هویت به مرکز پزشکی قانونی شهرستان آمل منتقل شده است.

سقوط اتوبوس

 این سانحه ساعت پنج و نیم صبح روز ۲۹ بهمن در نزدیکی پلور روی داده و اتوبوس مسافربری که از گرگان عازم تهران بوده، به دره سقوط کرده است.

شمار مجروحان این سانحه ۲۵ نفر عنوان شده و این در حالی است که “ایلنا”، تعداد مسافران  اتوبوس را ۳۰ نفر اعلام کرده است. دلیل سقوط اتوبوس به دره هنوز روشن نیست اما پلیس راه، قصور راننده در توجه به علایم رانندگی را علت سانحه دانسته است.

نرخ سوانح رانندگی در ایران۲۰ برابر میانگین جهانی است و این کشور در استانداردهای ایمنی جاده ‌رتبه ۱۸۹ را دارد. طبق آمار سازمان پزشکی قانونی ایران، تنها در فاصله بهار و تابستان ۱۳۹۱ ده هزار و ۶۰۹ نفر در تصادفات رانندگی ایران جان خود را از دست داده‌اند.

 تهران دارای بیشترین و ایلام دارای کمترین تلفات این سوانح بوده‌اند. این آمارها به فرهنگ نازل رانندگی، ناامنی راه‌‌ها و ضعف سیستم نظارت بر کیفیت خودروها نسبت داده می‌شوند.

سازمان پزشکی قانونی دو سال پیش  اعلام کرده بود که در ایران به طور متوسط روزانه ۶۶ نفر در حوادث رانندگی کشته می‌‌شوند.

Share