Share

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران در اظهارنظری درباره توقیف روزنامه آسمان گفت این اقدام در دست وزارت ارشاد نیست.

به‌گزارش خبرگزاری مهر، علی جنتی در حاشیه مراسم پایانی بیست‌ونهمین جشنواره موسیقی فجر درباره توقیف روزنامه آسمان به این سخن بسنده کرد: “در این رابطه الان اظهار نظر نمی‌کنم چون توقیف روزنامه دست ما نیست.”

علی مطهری، نماینده اصولگرای تهران نیز در این‌باره گفت “زیر سئوال بردن احکام مسلم اسلام مانند قصاص خلاف قانون است” و روزنامه آسمان “نباید دچار چنین سهوی می‌شد.”

روزنامه آسمان که شش شماره آن منتشر شده بود در شماره چهارم خود مطلبی منتشر کرده بود که در آن از این حکم اسلامی به‌عنوان “قصاص غیرانسانی” یاد شده بود. به همین دلیل روز گذشته این روزنامه توقیف و مدیر مسئول آن بازداشت شد.

مطهری تأکید کرد که طرح چنین مباحثی به‌شکل گفت‌وگو مانعی ندارد اما در روزنامه درست نیست.

این نماینده مجلس در همین حال گفت: “من معتقدم دادستانی نباید در این موارد عجله به خرج دهد. اگرچه ممکن است قانون این اجازه را به دادستانی داده باشد ولی عقل حکم می‌کند که امور مربوط به مطبوعات ابتدا در هیئت نظارت بر مطبوعات مطرح و بررسی شود و بعد اگر نیازی بود دادستانی وارد شود.”

مطهری افزود: “این‌گونه رفتار دادستانی با مطبوعات که فورا توقیف و مدیر مسئول را بازداشت کنیم برای زمان جنگ مناسب است نه زمان عادی.”

وی به وزیر ارشاد پیشنهاد کرد که “این حکومت دوگانه در امر مطبوعات” را با گفت‌وگو با مقام‌های قوه قضائیه برطرف کند.

Share