Share

شمار خودکشی‌ها در ایران طی ۹ ماهه ابتدای سال جاری خورشیدی نسبت به مدت مشابه سال پیش ۱۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بر اساس اعلام سازمان پزشکی قانونی از ابتدای سال ۹۲ تا پایان آذرماه سه هزار و ۱۲۵ تن در “حوادث مشکوک به خودکشی” جان خود را از دست داده‌اند که از میان آن‌ها ۹۸۲ تن را زنان و دو هزار و ۱۴۳ تن را مردان تشکیل می‌دهند.

در مدت مشابه سال ۹۱ نیز دو هزار و ۷۴۰ تن به علت آن‌چه که پزشکی قانونی آن را “مرگ مشکوک به خودکشی” تشخیص داده بود، جان خود را از دست داده‌اند.

بنا بر اعلام سازمان پزشکی قانونی ایران در ۱۲ ماهه سال گذشته در مجموع سه هزار و ۶۴۰ مرگ “مشکوک به خودکشی” در کشور روی داده است که از این تعداد دو هزار و ۵۳۰ نفر را مردان و یک هزار و ۱۱۰ تن دیگر را زنان شامل می‌شوند.

بر این اساس در سال گذشته استان‌های تهران با ۴۰۹،‌ کرمانشاه با ۲۷۱ و گیلان با ۲۳۱ مورد فوتی، بیشترین و استان‌های خراسان جنوبی با ۱۸، کهگیلویه و بویراحمد با ۲۴ و خراسان شمالی با ۲۵ فوتی کمترین موارد مرگ ناشی از خودکشی را به خود اختصاص داده‌اند.

۴۹.۹ درصد از موارد خودکشی در سال گذشته به شیوه “حلق‌آویز” بوده است.

در سال ۹۱، از کل مرگ‌های مشکوک به خودکشی در ایران، بیشترین موارد خودکشی در گروه سنی ۱۸ تا ۲۴ سال ثبت شده است و پس از آن گروه سنی ۳۰ تا ۳۹ سال با ۲۲.۲درصد، ۲۵ تا ۲۹ سال با ۱۷.۶درصد، بالای ۵۰ سال با ۱۲.۹ درصد، ۴۰ تا ۴۹  سال با ۱۱.۱ درصد و زیر ۱۸ سال با ۷.۹ درصد قرار دارند.

Share