Share

منصور انوری، یکی از نویسندگان اسلامی‌نویس رمانی در دست انتشار دارد به نام «از عشق‌آباد تا عشق‌آباد». در این رمان علی ابن موسی‌ الرضا، امام هشتم شیعیان، فرزند رییس حزب کمونیست شوروی را شفا می‌دهد. قرار است این رمان را انتشارات سوره مهر در تهران منتشر کند.

منصور انوری ۲ آذر ۱۳۹۰ به خاطر یک رمان ناتمام چند جلدی درباره جنگ جایزه دولتی جلال آل‌احمد را به دست آورد

منصور انوری ۲ آذر ۱۳۹۰ به خاطر یک رمان ناتمام چند جلدی درباره جنگ جایزه دولتی جلال آل‌احمد را به دست آورد

منصور انوری به خبرگزاری مهر گفته است که به زودی نوشتن آخرین جلد رمان ده جلدی «جاده جنگ» را به پایان می‌برد و افزون بر این رمان دیگری با نام «از عشق‌آباد تا عشق‌آباد» را هم در دست انتشار دارد.

به گفته این نویسنده اسلامی‌نویس داستان این رمان درباره فرزند یکی از رؤسای حزب کمونیست شوروی است که به سرطان مبتلا شده است. پدربزرگ او که روزگاری در مشهد شاهد شفای بیماران در حرم رضوی بوده، سعی می‌کند مخفیانه نوه‌اش را به مشهد برساند. تصمیم او به گوش حزب کمونیست شوروی و نیز رکن دو ارتش ایران و ساواک می‌رسد و آنها تلاش می‌کنند مانع از این سفر شوند. در ادامه این داستان، کودک و پدربزرگش که توسط عشایر مرزنشین ایرانی به طور غیر قانونی به ایران آمده‌اند، در یک غار به محاصره نیروهای نظامی درمی‌آیند و در رویدادی عجیب کودک با دیدن مردی نورانی در درون غار شفا پیدا می‌کند. نظامیان او را بازداشت می‌کنند و به شوروی بازمی‌گردانند.

یکی از رمان‌هایی که در جایزه ادبی جلال آل‌احمد مورد حمایت دولت قرار گرفت، «جاده جنگ» نوشته منصور انوری بود؛ یک رمان ده‌جلدی که با وجود آنکه به پایان نرسیده بود، جایزه ادبی جلال‌احمد را از آن خود کرد. علی شجاعی صائین که در دولت دهم مسئول برگزاری جوایز ادبی وزارت ارشاد بود، در پاسخ به این انتقاد که چنین آثار حجیمی خواننده ندارند، گفته بود: «کارهای حجیمی از این دست در ایران و دنیا زیاد منتشر می‌شود. این دیگر هنر رسانه‌هاست که ارزش‌های کتاب را به چشم مردم بیاورد و مردم را به سمت خواندن این آثار هدایت کند.»

Share