Share

تعدادی از مدیران مدارس منطقه یک، سه و شش تهران و شهرستان‌های تابع آن اقدام به نصب دوربین‌های مداربسته در کلاس درسی کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر بسیاری از والدین و معلمان مدارس مناطق مختلف شهر تهران و همچنین شهرستان‌های اطراف تهران در تماس با این خبرگزاری از نصب دوربین مداربسته در کلاس‌های درسی خبر داده‌اند.

این در حالی‌ است که بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش مدیران مدارس حق نصب دوربین در راهروها و مکان‌های پُرخطر را دارند اما نمی‌توانند در کلاس درس از آن‌ها استفاده کنند.

در آذرماه ۱۳۹۰ مهدی نوید دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش اعلام کرد که شورا هیچ مصوبه‌ای برای جواز استفاده از دوربین در کلاس‌های درسی ندارد.

رحیم میرشاه ولد، مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایت‌های آموزش و پرورش گفت: ”نصب دوربین‌های مداربسته در کلاس درس اگرچه ممنوعیت قانونی ندارد اما از نظر ما این امر اقدامی غیراخلاقی است، چرا که ما به نیروهای خود در آموزش و پرورش اعتماد کامل داریم.”

این مقام آموزش و پرورش با تکذیب نصب دوربین در کلاس‌های درس گفت: “تاکنون چنین مواردی به ما گزارش نشده اما اگر برخی از مدیران دست به این اقدام زده‌اند، افراد می‌توانند گزارش‌های خود را به دفتر ما اعلام کنند تا به این موضوع رسیدگی کرد.”

همزمان خبرگزاری مهر گزارش داد حمیدرضا کفاش، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، استفاده از دوربین مداربسته در کلاس درس برای کاربری تعلیم و تربیت را ممنوع دانست و گفت: “اگر مدیر مدرسه‌ای اجازه دهد که در کلاس‌هایش دوربین نصب شود قطع به یقین تخلف کرده است.”

به نظر می‌رسد بحث استفاده از دوربین‌های مداربسته در کلاس‌های درسی که در دوره علی احمدی، وزیر پیشین آموزش و پرورش مطرح و متوقف شده بود، بار دیگر به دغدغه جدی خانواده‌ها و معلمان بدل شده است.

Share