Share
daravish

امیر اسلامی، مصطفی عبدی، امید بهروزی، فرشید یداللهی و رضا انتصاری، پنج تن از کسانی که در زندان اعتصاب غذا کرده اند

در پی اعتصاب غذای ۹ تن از دراویش زندانی در زندان‌های اوین٬ رجایی شهر و نظام شیراز، ۲۱ تن از دراویش گنابادی سراسر کشور، با اعلام همدلی و همبستگی با این زندانیان، در خارج از زندان دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

به گزارش وب‌سایت مجذوبان نور، این افراد در صفحه فیس‌بوک خود، همراهی با اعتصاب غذای زندانیان عقیدتی را اعلام کرده‌اند و کمپینی برای اعلام همبستگی دراویش گنابادی سراسر ایران با دراویش زندانی تشکیل داده‌اند.

دراویش استان لرستان نیز طی نامه‌ای به حسن روحانی، خواستار رسیدگی فوری به وضعیت هم‌مسلکان خود در زندان شده‌اند.

مصطفی دانشجو و حمیدرضا مرادی

مصطفی دانشجو و حمیدرضا مرادی

در این نامه با اشاره به «تخریب حسینیه‌های این سلسله عرفانی در شهرهای قم، اصفهان و بروجرد» و «اعمال فشار بر پیروان این طریقت از طریق اخراج از سازمان‌ها و اداره‌های دولتی» و «بازداشت و حبس غیر قانونی آنان»، از رئیس دولت یازدهم خواسته‌اند به این گونه رفتارهای غیرقانونی خاتمه دهد و «هرچه سریع‌تر به وضعیت قضائی و درمانی دراویش محبوس در زندان‌های عادل‌آباد شیراز و اوین تهران رسیدگی کند».

پیش از ۳۵۰ نفر از دراویش گنابادی ساکن استان خوزستان نیز با ارسال نامه‌ای به آقای روحانی خواستار پایان دادن به فشار دستگاه‌های امنیتی و قضائی بر دراویش شده بودند.

روز گذشته نیز خانواده‌های این دراویش زندانی و سایر زندانیان سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین در فراخوانی اعلام کردند برای پیگیری مسائل مربوط به وضعیت زندانیان سیاسی ساعت ۱۱ صبح روز شنبه ۱۷ اسفندماه مقابل دفتر دادستانی تهران حضور خواهند یافت.

علاوه بر این، ۲۰ زندانی سیاسی محبوس در بند ۳۵۰ زندان اوین نیز در نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه با شرح وضعیت زندانیان بیمار محبوس در این بند، به رفتارهای غیر قانونی و خودسرانه مسئولان زندان و قاضی صلواتی در جلوگیری از پیگیری روند درمانی این زندانیان اعتراض کرده‌اند.

شش زندانی عقیدتی، امیر اسلامی، مصطفی عبدی، امید بهروزی، فرشید یداللهی، رضا انتصاری و کسری نوری از صبح روز یکشنبه در واکنش به وضعیت زندانیان  بیمار بند ۳۵۰ زندان اوین، دست به اعتصاب غذای نامحدود زده‌اند. حمیدرضا مرادی، مصطفی دانشجو و افشین‌ کرم‌پور نیز سه زندانی بیمار هستند که در این اعتصاب غذا آنان را همراهی می کنند.

Share