Share

گروهی از دانشجویان “انجمن‌های اسلامی مستقل دانشگاه‌ تهران” با تجمع و خواندن نماز در برابر سفارت اتریش به ملاقات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با “فتنه‌گران” اعتراض کردند.

اشتون سفارت

عصر روز چهارشنبه ۲۱ اسفند، شماری از “دانشجویان دانشگاه‌های تهران” در برابر سفارت اتریش جمع شدند و شعار “مرگ بر آمریکا” و “مرگ بر فتنه‌گر” سر دادند. بر روی پلاکاردهای آنها از جمله نوشته شده بود: «دولت تدبیر کمی تدبیر کن»

از تصاویر خبرگزاری‌های “فارس” و “تسنیم” چنین بر می‌آید که تعداد تجمع‌کنندگان بین ۴۰ تا ۵۰ نفر بوده باشد.

این گروه روز سه‌شنبه ۲۰ اسفند، خبر تجمع خود را با انتشار یک اطلاعیه اعلام کرده بودند. علی عبدی، دبیر “انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران” فراخوانی به همه تشکل‌های دانشجویی کشور داده و از آنها خواسته بود روز چهارشنبه با تجمع در برابر سفارت اتریش و با خواندن نماز ظهر و عصر، به دیدار کاترین اشتون با “فتنه‌گران” اعتراض کنند.

علی عبدی به خبرگزاری فارس گفته بود: «رفتارهای اخیر هیئت پارلمانی اروپا، گستاخی‌های وندی شرمن، جای‌کری و اوباما و دیدار اخیر اشتون با فتنه‌گران نماد بارز نقض حاکمیت ملی و استقلال جمهوری اسلامی است.»

سفارت اتریش

پس از انتشار این فراخوان، سفارت اتریش در وبسایت خود اعلام کرد که روز چهارشنبه ۲۱ اسفند بسته خواهد بود. در سایت سفارت اتریش یادآوری شده بود که برای وقت‌های ملاقات و قرارهای درخواست ویزا که کنسل شده‌اند، زمان دیگری درنظر گرفته می‌شود.

خبرگزاری فارس در روز سه‌شنبه خبری پیشاپیش در باره این تجمع منتشر کرده و تیتر زده بود: «به اشتون می‌فهمانیم اینجا اوکراین نیست.» این مضمون روز چهارشنبه بر پلاکارد تجمع‌کنندگان نقش بسته بود.

خبرگزاری تسنیم، روز سه‌شنبه ۲۰ اسفند از ارسال فیلمی با نام “صبحانه با طعم مرگ” به سفارت اتریش نیز خبر داده بود. به نوشته “تسنیم”، این فیلم از طرف دبیرخانه جشنواره فیلم عمار و در باره “شهدای ترور” ساخته شده و یک نسخه دیگر از آن به سفارت یونان ارسال شده است. سفارت یونان در ماه دسامبر محل دیدار هیئت پارلمانی اروپا با نسرین ستوده و جعفر پناهی بود.

روز چهارشنبه، رئیس قوه قضاییه ایران هم به دیدار کاترین اشتون و فعالان زن در سفارت اتریش واکنش نشان داد. خبرگزاری فارس به نقل از صادق لاریجانی نوشت: «در کجای دنیا اجازه می‌دهند یک خارجی بیاید و هر جا دلش خواست برود و با هر کسی دیدار کند؛ مگر کشور در و پیکر ندارد؟»

صبح روز چهارشنبه ۲۱ اسفند مهدی کوچک زاده نماینده تهران در مجلس از کاترین اشتون به عنوان “عجوزه” نام برده بود.

سفارت اتریش

 

Share