Share

مولوی احمد نارویی، از رهبران اهل سنت سیستان و بلوچستان و امام جمعه موقت مسجد مکی زاهدان امروز دوشنبه ۲۶ اسفندماه در سانحه رانندگی درگذشت.

مولوی احمد نارویی یک بار در مردادماه ۱۳۸۷ بازداشت شد.

مولوی احمد نارویی یک بار در مردادماه ۱۳۸۷ بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) این سانحه رانندگی در منطقه حصاروئیه زاهدان رخ داد و دو نفر از همراهان مولوی احمد نارویی نیز زخمی شدند.

زاهدان پرس محل حادثه را جاده چشمه زیارت بخش مرکزی زاهدان اعلام کرد و نوشت مولوی عبدالغنی بدری، معاون آموزشی مسجد مکی نیز در این سانحه مجروح شده است.

مولوی احمد نارویی داماد مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت شهر زاهدان بود و یک بار نیز در مردادماه ۱۳۸۷ به دادگاه ویژه روحانیت مشهد احضار و سپس بازداشت شد.

او همواره اهل تسنن را به خویشتن‌داری و دوری از درگیری و حفظ آرامش دعوت می‌کرد، اگرچه در نهایت منتقد بسیاری از مسائلی بود که بر این استان اعمال می‌شد.

مولوی احمد نارویی یک بار در بهمن‌ماه سال ۱۳۸۵ در گفت‌وگو با زمانه گفته بود: “در مورد اهل سنت سیاست و نگاه منفی وجود دارد که مانع مشارکت دادن آن‌ها می‌شود. در استان سیستان بلوچستانی که اکثریت آن را اهل سنت تشکیل می‌دهند، در مدیریت‌اش حضور کم‌رنگی دارند، از بین ۱۰ فرماندار استان فقط دو فرماندار از اهل سنت هستند.”

وی افزوده بود: “در کل کشور هم وضع همین است شما در پست‌های کلیدی کشور نمی‌بینید که از میان اهل سنت کسی انتخاب شود.”

Share