Share

جمله‌ای در تهدید “رژیم صهیونیستی” و با خاک یکسان کردن تل‌آویو و حیفا در نظرسنجی پایگاه اطلاع‌رسانی رهبر ایران،  جمله به یادماندنی وی در  سال ۹۲ معرفی شد.

آقای خامنه‌ای

پایگاه اطلاع رسانی KHAMENEI.IR از یک نظرسنجی خبر داد که از دهم تا بیست و چهارم اسفندماه در میان کاربران این پایگاه انجام شده و موضوع آن مهم‌ترین جمله رهبر انقلاب در سال ۱۳۹۲ بوده است.

رسانه‌های مختلف داخلی به نقل از این پایگاه می‌نویسند، حدود ۱۴ هزار پیامک و ۴ هزار و پانصد نظر دریافت شده که در میان آنها سه جمله بیش از همه تکرار شده بودند.

 جمله برگزیده این کاربران، خطاب به اسرائیل است و از میان سخنانی انتخاب شده که رهبر ایران در نوروز ۹۲ در مشهد بیان کرد: «اگر غلطی از رژیم صهیونیستی سر بزند، جمهوری اسلامی تل‌آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.»

دومین جمله برگزیده مخاطبان، عدم خوشبینی آیت‌الله خامنه‌ای به مذاکره با آمریکا در موضوع هسته‌ای را بیان می‌کند. این جمله در دیدار مسئولان نظام در ۳۰ تیرماه ۱۳۹۲ گفته شده است: «در مسائل خاص مذاکره را منع نمی‌کنم لیکن من خوشبین نیستم؛ چون تجربه من این را نشان مید‌هد. آمریکایی‌ها، هم غیرقابل اعتمادند، هم غیرمنطقی‌اند، هم در برخوردشان صادق نیستند.»

سومین جمله، از میان سخنان مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری حسن روحانی برگزیده شده است: «درس بزرگی که ما از فشارهای اقتصادی دریافت کردیم، این است که هرچه می‌توانیم باید به استحکام ساخت داخلی قدرت بپردازیم.»

به نظر می‌رسد سه مفهوم تهدید، تردید و تادیب در جملات یاد شده، عوامل جلب نظر کاربران بوده باشند.

یکی از کاربران وبسایت “جهان نیوز” در کامنتی زیر گزارش جملات انتخابی نوشته است: «احسنت به مردم ولایتمدار ایران که می‌دانند در اوج مذاکرات، کدام جمله را به عنوان مهم‌ترین جمله رهبرشان انتخاب کنند.»

یکی دیگر نیز عنوان کرده که از نظرسنجی باخبر نشده بوده «ولی اگر هم متوجه می‌شدم همین عبارت را انتخاب می‌کردم.»

این چهارمین مرتبه است که جمله برگزیده رهبر ایران انتخاب می‌شود.

جمله برتر سال ۱۳۹۱ این بود: «من دیپلمات نیستم، من انقلابی‌ام.» خامنه‌ای این حرف را در نوزدهم بهمن این سال در جمع فرماندهان نیروی هوایی ارتش زده  و گفته بود: «دیپلمات یک کلمه‌ای را می‌گوید، معنای دیگری را اراده می‌کند. ما صریح و صادقانه حرف خودمان را می‌زنیم…»

مخاطبان سایت خامنه‌ای در سال ۱۳۹۰ هم در یک نظرسنجی، این جمله را انتخاب کرده بودند: «ما در قضایاى ضدیت با اسرائیل دخالت کردیم. نتیجه‌اش هم پیروزى جنگ سى‌وسه روزه و پیروزى جنگ بیست‌ودو روزه بود.»

پایگاه اطلاع رسانی رهبر ایران در سال ۱۳۸۹ جمله زیر را به یادماندنی ترین جمله از نگاه مردم معرفی کرده بود: «پایداری و هوشیاری مردم در مقابل فتنه ۸۸ موجب واکسینه شدن کشور و مردم در مقابل میکروب‌های سیاسی و اجتماعی شد.»

آن زمان، میکروب خواندن معترضان موجی از واکنش را در شبکه‌های اجتماعی و نزد فعالان مدنی دامن زد.

Share