Share

کارشناسان امنیتی استرالیا احتمال می‌دهند در تصاویر ماهواره‌ای از اقیانوس هند  قطعات هواپیمای «بوئینگ ۷۷۷» گم‌شده مالزیایی را دیده‌ باشند. طول تخمینی یکی از اشیای مشاهده شده ۲۴ متر گزارش شده است.

ادامه جست‌وجو برای مشخص کردن وضعیت هواپیمای مسافربری مالزیایی

وضع هواپیمای مسافربری مالزیایی همچنان نامشخص است (عکس از آرشیو)

روز جمعه (۲۱ مارس / ۱ فروردین) پنج هواپیمای استرالیایی در اقیانوس هند به جست‌وجوی هواپیمایی ادامه دادند که آخرین بار دو هفته قبل  بر فراز دریای جنوب چین بر صفحه رادار مشاهده شده بود.

تونی ابوت، نخست وزیر استرالیا، ضمن تأکید بر ادامه تلاش‌ها برای یافتن هواپیمای مفقود شده، گفته که فعالیت برای یافتن آن در یکی از «دسترسی‌ناپذیرترین نقاط جهان» در اقیانوس هند ادامه می‌یابد.

تا روز جمعه گروه‌هایی از ۱۲ کشور  مالزی، چین، اندونزی، استرالیا، ژاپن، هند، کره جنوبی، نیوزیلند، بریتانیا، ایالات متحده آمریکا، امارات متحده عربی و همچنین نروژ در عملیات جست‌وجوی هواپیمای شرکت «مالزی ایرلاینز» از جمله در جنوب اقیانوس هند مشارکت داشته‌اند.

بنا بر بعضی گزارش‌ها در مجموع ۲۵ هواپیما، ۱۹ کشتی، شش بالگرد و چند کشتی دیگر در عملیات جست‌وجوی بوئینگ مالزیایی سهیم‌ بوده‌اند.

بوئینگ ۷۷۷ پرواز ام اچ ۳۷۰ با ۲۳۹ سرنشین از کوآلالامپور به پکن در حال پرواز بود.

در روزهای آغازین ناپدید شدن هواپیما، گمانه‌زنی‌هایی در باره دست داشتن دو سرنشین ایرانی با گذرنامه‌های جعلی در اقدام به هواپیماربایی مطرح شدند. مسئولان امنیتی مالزی این ادعاها را رد کردند.

Share