Share

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان ایران در گفتگو با “خبرآنلاین” پیش‌بینی کرده که پس از رکود بازار مسکن در دو سال گذشته، در سال ۱۳۹۳ گرانی و اوج قیمت‌ها در راه باشد.

مسکن

مجتبی بیگدلی برآورد کرده که نیاز مسکن جامعه ایران به صورت سالانه به اندازه ۳۰ کشور در اروپاست. او افزوده که «هر سال در ایران به اندازه کویت، امارات، بحرین و قطر در کشورمان یک کشور جدید می‌سازیم.»

بیگدلی یادآوری کرده که این تعداد تقاضا به دلیل سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزار ازدواج، حوادث غیرمترقبه و بافت‌های فرسوده است.

رئیس انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان گفته است: «همان طور که رکودی که در آن قرار داریم بی‌سابقه بوده، یک سونامی بی‌سابقه هم در کشور اتفاق خواهد افتاد که به تمام ارکان اقتصاد سرایت خواهد کرد.» 

او در  توضیح پیش‌بینی “سونامی بی‌سابقه” تقاضای مسکن  گفته است: «مردم ما به جای اینکه قبل از افزایش قیمت خرید کنند، در زمان سونامی قیمت به معامله روی می‌آورند و این مثل بنزینی است که روی آتش ریخته باشند.»

رئیس انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان کشور به “خبرآنلاین” گفته که دولت باید راهکارهایی برای جلوگیری از  سونامی بازار مسکن بیندیشد. او رونق ساخت و ساز، کم کردن عوارض و دادن تخفیف‌های ویژه به کارآفرینان حوزه مسکن را نمونه‌هایی دانسته که می‌توانند بازار مسکن را از رکود خارج کنند و شیب عرضه و تقاضا را متعادل سازند.

Share