Share

سید میثم حسینی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفته ۲۰۰ مبلغ مذهبی شیعه در روزهای نوروز از قم به استان فارس اعزام شده‌اند.

rohani

با وجود ۳ هزار مبلغ مذهبی شیعه در استان فارس، ۲۰۰ مبلغ دیگر از قم به آنجا اعزام شدند

به گزارش خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، ۲۰۰ مبلغ روحانی در غالب دو طرح آرامش نوروزی و طرح موسوم به «یاس نبوی» به مناطق مختلف استان فارس اعزام شده‌اند.

سید میثم حسینی، معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس، در گفتگو با ایرنا گفت:‌ «از ۲۰۰ نفر مبلغین اعزامی از قم ۸۰ نفر مربوط به طرح آرامش بهاری و ۱۲۰ نفر مربوط به طرح سوگواره یاس نبوی می‌باشند.»

پیشتر ایسنا به نقل از یکی از مقام‌های اداره اوقاف گفته بود که این طرح‌ها تحقق گفته‌های رهبر جمهوری اسلامی است تا با شناساندن بیشتر امام‌زادگان، آن‌ها را با استفاده از ظرفیت تعطیلات نوروز به قطب فرهنگی تبدیل کنند.

غرفه‌ای با نام «قرآن بخوان، جایزه بگیر» از جمله برنامه‌های طرح آرامش بهاری است.

آذرماه  امسال حسین بهادری، کارشناس اعزام مبلغ اداره‌کل اوقاف و امور خیریه فارس گفته بود: «بیش از سه هزار مبلغ بومی در استان فارس حضور دارند.»

aaaaaaaaaaaa

غرفه «قرآن بخوان، جایزه بگیر» از جمله برنامه‌های طرح آرامش بهاری مبلغان شیعه است

سازمان تبلیغات اسلامی و دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، اعزام مبلغان و اجرای برنامه‌های مرتبط با مراسم مذهبی را بر عهده دارند. مقام‌های این سازمان گفته‌اند که اولویت با استان‌هایی است که جمیت‌شان به لحاظ دینی تلفیقی‌ است.

در بودجه سال قبل، ۷۷ میلیارد و ۲۲۹ میلیون تومان از مجموع اعتبارات بخش فرهنگی کشور به سازمان اوقاف و امور خیریه تعلق گرفت. سازمان تبلیغات اسلامی نیز ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار دریافت کرد.

این در حالی است که گفته می شود در دوره ریاست جمهوری محمد احمدی نژاد بودجه نهادهای مذهبی ۶ / ۲۷ درصد افزایش یافت.

با این حال، بسیاری از مراجع مذهبی همچون ناصر مکارم شیرازی و عبدالله جوادی آملی از کمبود بودجه و مبلغان شیعه انتقاد کرده‌اند. همچنین بسیاری از روحانیون و شخصیت‌های مذهبی با توجه به همزمانی روزهای مذهبی فاطمیه با برنامه‌های نوروزی نسبت به برگزاری جشن‌های عید و چهارشنبه سوری هشدار داده بودند.

Share