Share

اولیویه پی (Olivier Py)، مدیر جشنواره معتبر تئاتر و رقص آوینیون در فرانسه اعلام کرد که اگر جبهه ملی، حزب راست افراطی، در دور دوم انتخابات شهرداری‌های این کشور پیروز شود «راه دیگری باقی نخواهد ماند»، وی از جشنواره آوینیون خواهد رفت و حتی جشنواره نیز ادامه نخواهد یافت.

اولیور پی، مدیر جشنواره آوینیون: نمی‌توانم تصور کنم جشنواره چگونه خواهد توانست با یک شهردار جبهه ملی به حیات خود ادامه دهد.

اولیور پی، مدیر جشنواره آوینیون: نمی‌توانم تصور کنم جشنواره چگونه خواهد توانست با یک شهردار جبهه ملی به حیات خود ادامه دهد.

اولیویه پی که دوشنبه چهارم فروردین‌ماه (۲۴ مارس) با شبکه «فرانس اَنفو» گفت‌وگو می‌کرد، اظهار داشت: «نمی‌توانم تصور کنم که با یک شهردار عضو جبهه ملی کار کنم. کاملا برایم غیرقابل تصور است. به همین خاطر فکر می‌کنم که باید رفت. راه دیگری باقی نخواهد ماند.»

این نویسنده، کارگردان و بازیگر تئاتر افزود: «از سوی دیگر، نمی‌توانم تصور کنم این جشنواره‌ که با نظرات و آغوش باز با دیگران برخورد می‌کند، چگونه می‌تواند زنده بماند. نمی‌توانم تصور کنم آوینیون چگونه خواهد توانست با یک شهردار جبهه ملی به حیات خود ادامه دهد.»

اولیور پی از سال ۲۰۱۳ مدیر جشنواره آوینیون شده است. جشنواره آوینیون بزرگ‌ترین رویداد تئاتر و هنرهای نمایشی در فرانسه، و در نوع خود یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های نمایشی در جهان به‌شمار می‌رود که هر تابستان در ماه ژوئیه در سالن‌ها و مکان‌های مختلف تاریخی در شهر آوینیون برگزار می‌شود.

در انتخابات شهرداری‌های فرانسه که روز یکشنبه سوم فروردین‌ماه (۲۳ مارس) برگزار شد، جبهه ملی به رهبری مارین لوپن به‌عنوان حزب راست افراطی هفت درصد از کل آرا را از آن خود کرد و به سومین حزب قدرتمند فرانسه تبدیل شد.

در این انتخابات که پایین‌ترین تعداد رأی‌دهندگان را در سال‌های اخیر داشت، حزب حاکم سوسیالیست شکست سنگینی خورد و بسیاری از شهرداری‌ها را از دست داد.

فیلیپ لوتیو، نامزد جبهه ملی در شهر آوینیون موفق شد در دور نخست انتخابات شهرداری‌ها بالاترین رأی را در این شهر از آن خود کند.

دور دوم انتخابات شهرداری‌های فرانسه روز یکشنبه ۳۰ مارس برگزار خواهد شد.

Share