Share

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گفت: «توقیف‌ها یا تذکرهای کتبی یا هر اقدامی در رابطه با روزنامه‌ها و نشریات ربطی به دولت ندارد.»

علی جنتی، وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی ایران

علی جنتی، وزیر ارشاد و فرهنگ اسلامی ایران

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جنتی افزود: ‌«هیأت نظارت بر مطبوعات هفت عضو دارد که شامل نماینده قوه قضائیه، مجلس، شورای عالی انقلاب فرهنگی، حوزه علمیه و… است و وزارت فرهنگ و ارشاد و علوم فقط دو عضو از این مجموعه هستند؛ بنابراین تصمیمات بر اساس نظریات اکثریت است.»

هیأت نظارت بر مطبوعات به موجب مواد ۱۰ و ۱۱ قانون مطبوعات شکل گرفته‌ است. دبیرخانه این هیأت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مستقر شده است. این هیأت کار صدور مجوز و برخورد با نشریات را بر عهده دارد.

 اعضای این هیأت شامل «یکی از قضات به انتخاب رییس قوه قضاییه، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یا نماینده تام‌الاختیار وی، یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی به انتخاب مجلس،  یکی از استادان دانشگاه به انتخاب وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری،  یکی از مدیران مسئول مطبوعات به انتخاب آنان، یکی از اساتید حوزه علمیه به انتخاب شورای عالی حوزه علمیه قم و یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی به انتخاب آن شورا» می‌شود.

در این ترکیب هفت نفره، تنها دو نماینده از دولت حضور دارند.

Share