Share

با این‌که زوج‌های همجنس‌گرا در بریتانیا از حقوق زوج‌های دیگر برخوردار هستند، ازدواج همجنس‌گرایان از نیمه‌شب جمعه، ۲۸ مارس، شکل قانونی به خود می‌گیرد.

در یک نظرخواهی ۷۵ درصد زنان و ۶۱ درصد مردان موافق قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان بودند.

در یک نظرخواهی ۷۵ درصد زنان و ۶۱ درصد مردان موافق قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان بودند

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، نخستین ازدواج همجنس‌گرایان بلافاصله از نیمه‌شب جمعه و دو روز شنبه و یکشنبه (۲۹ و ۳۰ مارس) در ولز و انگلستان به ثبت خواهند رسید.

در لندن پرچم‌های «رنگین‌کمان» بر ساختمان‌های وزارت‌خانه‌ها به نشانه اجرای «قانون برابر» برای دگرباشان جنسی به اهتزار در خواهند آمد.

تصویب این قانون در بریتانیا که یکی از خواسته‌های مدافعان حقوق دگرباشان جنسی بود، در حالی صورت می‌گیرد که زوج‌های همجنس‌گرا پیش از این از حقوقی چون فرزندپذیری، اقدام به بارداری مصنوعی و همچنین پذیرفته شدن به‌عنوان زوج مشترک از سال ۲۰۰۵ برخوردار بودند.

یک نظرسنجی عمومی که روز جمعه توسط رادیو «بی‌بی‌سی ـ ۵» صورت گرفت، نشان می‌دهد که از ۱۰۰۷ شهروند بریتانیایی ۲۲ درصد مخالف و ۶۸ درصد موافق قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان هستند.

این نظرخواهی نشان می‌دهد که ۷۵ درصد زنان و ۶۱ درصد مردان موافق این اصلاح قانونی هستند.

این تغییر قانونی حزب محافظه‌کار را به دسته‌بندی کشید و مخالفت کلیسا را برانگیخت.

تا کنون ۹ کشور اروپایی ازدواج همجنس‌گرایان را قانونی اعلام کرده‌اند. هلند نخستین کشوری بود که در سال ۲۰۰۱ برای ازدواج رسمی زوج‌های همجنس قانونی را به اجرا گذاشت.

Share