Share

در پی شکست سوسیالیست‌ها در انتخابات شهرداری‌های فرانسه، روز دوشنبه ۱۱ فروردین (۳۱ مارس) ژان مارک ارو، نخست وزیر فرانسه استعفا داد. فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری این کشور در پیامی نخست‌وزیر جدید، مانوئل والس را معرفی کرد.

فرانسوا اولاند: فرانسه در برابر وظایف دشواری قرار دارد

فرانسوا اولاند: فرانسه در برابر وظایف دشواری قرار دارد

به‌گزارش خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، استعفای کابینه دولت فرانسه بنا بر تصمیم فرانسوا اولاند صورت گرفته است. او عصر دوشنبه در پیامی تلویزیونی خطاب به مردم فرانسه مانوئل والس، وزیر کشور را به‌عنوان نخست‌وزیر معرفی کرد.

حزب سوسیالیست فرانسه در انتخابات شهرداری‌های این کشور که در روز یکشنبه ۱۰ فروردین‌ماه (۳۰ مارس) برگزار شد شکست سنگینی خورد و در ۱۵۰ شهر این کشور به حزب «اتحاد برای جنبش مردمی»٬ حزب اصلی اپوزیسیون و حزب نزدیک به نیکلا سارکوزی، رئیس‌جمهوری پیشین فرانسه و همچنین حزب راست افراطی «جبهه ملی» به رهبری مارین لوپن باخت.

فرانسوا اولاند در پیام تلویزیونی خود ضمن اعلام تغییر نخست‌وزیر، گفت: «من پیام شما را شنیدم». وی وعده داد که مالیات بر درآمد را کاهش خواهد داد.

به‌گزارش رویترز، اولاند گفت مسئولیت شکست در انتخابات شهرداری‌ها را بر عهده می‌گیرد و به همین دلیل مانوئل والس «کابینه نبرد» را با یک پیمان همبستگی جایگزین می‌کند.

مانوئل والس، نخست‌وزیر جدید فرانسه را به‌عنوان چهره راست حزب سوسیالیست می‌شناسند.

مانوئل والس، نخست‌وزیر جدید فرانسه را به‌عنوان چهره راست حزب سوسیالیست می‌شناسند

رئیس‌جمهوری فرانسه افزون بر وعده کاهش مالیات گفت در راه کاهش بار بر روی دوش کارورزان و کاهش هزینه‌های جنبی دستمزد تلاش خواهد کرد.

فرانسوا اولاند تأکید کرد که فرانسه در برابر وظایف دشواری قرار دارد و تنها با هم می‌توان چالش‌ها را برطرف کرد.

اولاند سخنان هفت دقیقه‌ای خود را با کلمات «زنده باد جمهوری، زنده باد فرانسه» به پایان رساند.

مانوئل والس، نخست‌وزیر جدید فرانسه را به‌عنوان چهره راست حزب سوسیالیست می‌شناسند.

او در گذشته آشکارا گفته بود که دستاوردهای چپ مانند ۳۵ ساعت کار در هفته یا ۶۰ سالگی به‌عنوان سن بازنشستگی هیچ آینده‌ای نخواهند داشت.

مانوئل والس در حال حاضر باید حزب سوسیالیست را از عمق بحران نجات دهد.

Share