Share

در پی اطلاعیه گروه «جیش‌العدل» مبنی بر آغاز مذاکره با ایران درباره مرزبانان ربوده‌شده، استاندار سیستان و بلوچستان این مذاکرات را تأیید کرد.

به‌گزارش خبرگزاری «فارس»، علی اوسط‌ هاشمی، استاندار سیستان و بلوچستان گفت: «تیمی در آن سوی مرز مشغول مذاکره هستند که امیدواریم به نتیجه روشنی منتج شود.»

وی با بیان این‌که این گروه در آن سوی مرز مذاکرات خود را انجام می‌دهند، اظهار امیدواری کرد که این مذاکرات نتیجه مثبتی داشته باشد.

گروه جیش‌العدل سه‌شنبه، ۱۲ فروردین‌ماه، با انتشار بیانیه‌ای در وبلاگ رسمی‌اش از تجدیدنظر در مورد کشتن یکی دیگر از مرزبانان ایرانی خبر داد و نوشت تا «پایان مذاکرات» با مسئولان ایرانی خطری جان مرزبانان ربوده‌شده در استان سیستان و بلوچستان را تهدید نمی‌کند.

در این بیانیه آمده بود: «در حال حاضر در این میان مذاکرات و رایزنی‌های در خصوص آزادی اسرا جاری است. لذا به اطلاع عموم می‌رسانیم که در حال حاضر تا پایان مذاکرات هیچ‌گونه خطری جان اسرا را تهدید نمی‌کند و در آینده در این‌باره بیشتر روشنگری خواهد شد.»

جیش‌العدل سوم فروردین‌ماه اعلام کرده بود که یکی از پنج مرزبان ربوده‌شده ایرانی، گروهبان یکم جمشید دانایی‌فر را اعدام کرده است.  این گروه مسلح همچنین خبر داده بود که در روز ۱۳ فروردین یک تن دیگر از آن‌ها را خواهد کشت.

پنج مرزبان روز جمعه، ۱۸ بهمن‌ماه سال ۱۳۹۲ در مرز جیکگور استان سیستان و بلوچستان ناپدید شده بودند.

اعضای جیش‌العدل کمی بعد با انتشار تصاویری از ربودن آن‌ها خبر دادند.

جیش‌العدل پس از ربودن مرزبانان ایرانی خواهان آزادی ۲۵۰ تن شده بود که به گفته این گروه زندانیان اهل تسنن در جمهوری اسلامی هستند.

Share