Share

شاهرخ زمانی، فعال کارگری که در زندان است، روز جمعه ۱۵ فروردین‌، بیست‌ونهمین روز اعتصاب غذای خود را پشت سر گذاشت.

شاهرخ زمانی، عضو هیأت مدیره کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری

شاهرخ زمانی، عضو هیأت مدیره کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری

به‌گزارش هرانا، تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این عضو هیأت مدیره کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری و هیأت بازگشایی سندیکای کارگران ساختمان و نقاشان که پیش‌تر در سالن ۱۲ زندان رجایی‌شهر کرج نگه‌داری می‌شد، از روز ۲۰ اسفندماه سال گذشته به زندان قزل‌حصار کرج منتقل شده است.

در زندان قزل‌حصار کرج تنها معتادان و قاچاقچیان مواد مخدر نگه‌داری می‌شوند و شرایط بهداشتی و امکانات آن «اسفبار» گزارش شده است.

به‌گفته نقی محمودی، فعال حقوق بشر، شاهرخ زمانی از روز ۱۷ اسفندماه سال ۱۳۹۲ در همبستگی با درویش‌های زندانی در اعتصاب غذا به‌سر می‌برد. وی پس از انتقال به زندان قزل‌حصار اعتصاب غذایی را که قرار بود سه روزه باشد، نشکسته و در اعتراض به این انتقال و با خواست بازگشت به زندان رجایی‌شهر کرج اعتصاب خود را ادامه داده است.

محمودی به هرانا گفت: «وی در ۲۸ روز گذشته ۱۷ کیلوگرم از وزنش را از دست داده و بار‌ها به دلیل ضعف جسمانی به بهداری منتقل و زیر سرم رفته است.»

وی افزود شاهرخ زمانی تاکنون دست‌کم چهار نامه اعتراضی به مسئولان زندان قزل‌حصار نوشته که به هیچ کدام ترتیب اثری داده نشده است.

در همین حال هرانا افزوده است از صبح روز پنج‌شنبه ۱۴ فروردین‌ماه جاری، آرش محمدی، فعال دانشجویی چپ که در بند مالی زندان مرکزی تبریز زندانی است به مدت پنج روز برای همبستگی با شاهرخ زمانی در اعتصاب غذا است.

شاهرخ زمانی پس از بازداشت در تبریز در ۱۸ خردادماه ۱۳۹۰ به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

وی با وثیقهٔ ۲۰۲ میلیون تومانی آزاد و بار دیگر در دی‌ماه‌‌‌ همان سال بازداشت و برای اجرای حکم به زندان مرکزی تبریز منتقل شد.

این فعال کارگری از آن زمان تاکنون، به زندان‌های مختلف ایران تبعید شده است.

Share