Share

خبرگزاری میراث فرهنگی از مسعود سلطانی‌فر، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران به دلیل بی‌توجهی به کشته‌شدن گردشگری در کویر شهداد در استان کرمان انتقاد کرد.

حمید هاشمی گردشگر جوانی که روی مین رفت و کشته شد.

حمید هاشمی گردشگر جوانی که روی مین رفت و کشته شد

این خبرگزاری گزارش داده که سلطانی‌فر در نشست خبری‌اش «بدون هیچ‌گونه اظهار تأسف از شرایط پیش‌آمده برای این گردشگران، با بیان این‌که قبول دارد یک سری مشکلات در حوزه گردشگری وجود دارد، گفت که ما نمی‌توانیم سفرهایی که در طبیعت می‌شود را کنترل کرده و بر آن‌ها نظارت داشته باشیم.»

چندی پیش خودرو چهار طبیعت‌گرد در کویر شهداد روی مین رفت و یکی از این چهار جوان گردشگر به نام حمید هاشمی کشته شد و گردشگر دیگری به نام محمدرضا آقایاری نیز مصدوم شد که همچنان در بیمارستان بستری است.

پیش از این در روز ۱۱ دی‌ماه سال گذشته نیز یک مین در کویر لوت منفجر و منجر به کشته شدن امیر طالبی گل از راهنمایان کویرنوردی و مدیر مؤسسه کاوشگران حیات وحش پارت شد.

 سلطانی‌فر همچنین از سفر خود به کلوت شهداد خبر داده و گفته است: «در سفری که من به این منطقه گردشگری داشتم، مشکلی وجود نداشت.»

 خبرگزاری میراث فرهنگی افزوده است: «به این ترتیب سلطانی‌فر، بدون این‌که برنامه سازمان را برای پیگیری این حادثه دنبال و اعلام کند، به خواسته مدیر روابط عمومی خود سئوال و جواب‌ها در این مورد را فیصله داد.»

Share