Share

مائده سلطانی، دختر عبدالفتاح سلطانی، وکیل زندانی و از مؤسسان کانون مدافعان حقوق بشر در ایران، اعلام کرد که پدرش به‌دلیل بیماری گوارشی در یک ماه اخیر بیش از چهار کیلو وزن کم کرده است.

عبدالفتاح سلطانی به ۱۳ سال حبس محکوم شده است.

عبدالفتاح سلطانی به ۱۳ سال حبس محکوم شده است

به‌گزارش «کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران»، مائده سلطانی ضمن اعلام این خبر گفت مادرش چندین بار وقت پزشک برای پدرش گرفته و حتی دادستانی نیز با آن موافقت کرده است و کارهای اداری انتقال پدرش از زندان به بیمارستان نیز انجام شده اما بنا به دلایلی که برای خانواده این وکیل زندانی معلوم نیست مسئولان امر هر بار از انتقال وی به بیمارستان سر باز زده‌اند.

عبدالفتاح سلطانی ۱۹ شهریورماه ۱۳۹۰ بازداشت شد و ۱۸ دی‌ماه همان سال با اتهامات «تبلیغ علیه نظام، تشکیل کانون مدافعان حقوق بشر، اجتماع و تبانی علیه نظام و تحصیل مال حرام از طریق گرفتن جایزه حقوق بشر نورنبرگ آلمان» محاکمه شد. او در دادگاه بدوی به ۱۸ سال حبس در تبعید در شهر برازجان و ۲۰ سال محرومیت از حرفه وکالت محکوم شد و دادگاه تجدیدنظر این حکم را به ۱۳ سال زندان کاهش داد.

مائده سلطانی گفت: «پدرم به علت بیماری گوارشی نمی‌تواند راحت غذا بخورد و به همین دلیل به شدت لاغر شده است. پدرم از همان ماه‌های اول زندان دچار بیماری گوارشی شد و در آذرماه ۱۳۹۱ با شدت گرفتن بیماریش به بیمارستان منتقل شد پس از آن باید برای ادامه درمان مرتب به بیمارستان می‌رفت و مورد معاینه پزشکش قرار می‌گرفت که این اتفاق نیفتاد.»

عبدالفتاح سلطانی در آذرماه سال ۱۳۹۱ با تشدید بیماری گوارشی در بیمارستان سینای تهران بستری شد و نزدیک به ۴۰ روز در این بیمارستان تحت مراقبت پزشکی بود اما مأموران قبل از بهبود کامل و برخلاف نظر پزشکان متخصص او را به زندان منتقل کردند.

دختر عبدالفتاح سلطانی همچنین از این‌که پدرش تاکنون نتوانسته حتی یک روز از مرخصی استفاده کند اظهار تأسف کرد. او درخواست کرد که قضات عادل و مستقلی که وابسته به وزارت اطلاعات نباشند به پرونده پدرش رسیدگی کنند، چرا که به‌عقیده وی در این صورت حکم پدرش شکسته می‌شود.

وی همچنین خواهان اجرای حقوق زندانیان شد.

Share