Share

«فتنه‌گر را بگیر»، «بازگشت مختار»، «سقوط موسوی»، «شلیک به مرتد» و «جدال با فتنه‌گران» از بازی‌های کامپیوتری هستند که مؤسسه هنر ناب اسلامی به طور رایگان در اختیار کاربران ایرانی قرار داده است.

بازی کامپیوتری «بازگشت مختار»: شلیک به سران نهضت سبز برای به دست آورن امتیاز «ایثار» و «بصیرت»

بازی کامپیوتری «بازگشت مختار»: شلیک به سران نهضت سبز برای به دست آورن امتیاز «ایثار» و «بصیرت»

در بازی «بازگشت مختار» کاربران بعد از طی کردن مراحلی، می‌توانند به شخصیت‌های سیاسی و اجتماعی مانند میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، سید محمد خاتمی و مهدی هاشمی شلیک کنند و امتیاز به دست بیاورند، در غیر این‌صورت از نمره «بصیرت»‌شان کاسته می‌شود.

چه کسی مسئول است؟

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، حسن معظمی، معاونت ارتباطات بنیاد بازی‌های رایانه‌ای مسئولیت انتشار این‌گونه بازی‌های کامپیوتری را متوجه وزارت ارشاد کرده است. اما به گفته حسین واعظیان، رییس روابط عمومی مرکز توسعه‌ فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در وزارت ارشاد کارهای مربوط به صدور مجوز و گرفتن استعلام برای بازی‌های رایانه‌ای به «بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای» مربوط می‌شود. چنین است که درباره محصولات مؤسسه هنر ناب اسلامی، نه بنیاد بازی‌های رایانه‌ای و نه وزارت ارشاد قبول مسئولیت نمی‌کنند.

سوءقصد مجازی به جان شاهین نجفی، هنرمند ایرانی

سوءقصد مجازی به جان شاهین نجفی، هنرمند ایرانی

مؤسسه «هنر ناب اسلامی» از سال ۱۳۸۷ آغاز به کار کرده و در مهرماه ۱۳۸۸ مجوز نشر دیجیتال را از مرکز توسعه فن‌آوری و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده و با شماره ۲۵۴۴۵ در اداره ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیر تجاری تهران نیز به ثبت رسیده است.

در بازی «شلیک به مرتد»، یکی دیگر از محصولات مؤسسه هنر ناب اسلامی، کاربران می‌بایست به شاهین نجفی، هنرمند شناخته‌شده ایرانی به عنوان یک مرتد شلیک کنند و موفق به کسب امتیاز شوند.

وابستگی مالی به نهادهای دولتی

مدیر مؤسسه هنر ناب اسلامی در گفت‌وگویی که در تاریخ ۲۲ دی‌ماه ۹۲ با «شبکه جوانان رضوی» انجام داده، از مشکلات مالی این مؤسسه به دلیل کم‌مخاطب بودن محصولاتش سخن گفته است. او اما در همان حال، تلویحاً از شهرداری تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان خریداران این محصولات یاد کرده است.

در بازی کامپیوتری «بازگشت مختار» در یک فضای دوبعدی سیاه و سفید و بسیار ساده، کاربر می‌بایست به یاری «نیروهای کمکی» از موانعی عبور کند و با شلیک به دشمن، خود را به تدریج به درون عمارتی برساند. اطراف این عمارت را تک‌تیراندازها و ستیزه‌جویانی فراگرفته‌اند. او با از بین بردن آن‌ها خود را سرانجام به «سران فتنه»، شخصیت‌هایی مانند میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و سید محمد خاتمی می‌رساند و به آن‌ها هم شلیک می‌کند.

برخی از محصولات مؤسسه هنر ناب اسلامی در دوره‌های سوم تا پنجم جشنواره بین‌المللی رسانه‌های دیجیتال رتبه سوم را به دست آورده و از آن میان نرم‌افزار «امر و نهی‌های آسمانی» در سال ۱۳۹۱ به عنوان نرم‌افزار برگزیده پنجمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال اعلام شده است.

موضوع این نرم‌افزار کسانی هستند که به دلیل «امر به معروف و نهی از منکر» به قتل رسیده‌اند.

Share