Share

 اعتصاب غذای ‫شاهرخ زمانی، عضو هیأت مدیره کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری و هیأت بازگشایی سندیکای کارگران ساختمان و نقاشان، وارد سی‌وپنجمین روز خود شد.

شاهرخ زمانی، فعال کارگری زندانی

شاهرخ زمانی، فعال کارگری زندانی

به‌گفته نقی محمودی، وکیل دادگستری، شاهرخ زمانی از روز ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۲ به زندان قزل‌حصار کرج تبعید شده و همچنان در اعتصاب  است.

این وکیل دادگستری می‌گوید، شاهرخ زمانی ابتدا در ۱۷ اسفندماه در همبستگی با دروایش زندانی دست به اعتصاب غذا زده بود و سپس در اعتراض به انتقالش به زندان قزل‌حصار کرج به اعتصاب ادامه داده است.

شاهرخ زمانی خواهان بازگشت به بند ۱۲ زندان رجایی‌شهر کرج است.

نقی محمودی گفت، این فعال کارگری در وضعیت جسمی وخیمی به‌سر می‌برد و تاکنون بارها به این دلیل به بهداری زندان منتقل شده است. همچنین ۱۲ نامه اعتراضی وی به مسئولان زندان قزل‌حصار بی‌پاسخ مانده‌ است.

 این کارگر ۴۹ ساله در روز ۱۸ خردادماه ۱۳۹۰ در تبریز بازداشت و پس از ۳۲ روز اعتصاب غذا در سلول‌های انفرادی اداره‌ اطلاعات به زندان مرکزی تبریز منتقل شد.

شعبه‌ یک دادگاه انقلاب تبریز به ریاست قاضی حملبر وی را به اتهام «تشکیل گروه مخالف نظام و تبلیغ علیه نظام» به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم کرد. این حکم سپس در شعبه‌ شش دادگاه تجدید نظر آذربایجان‌ شرقی و ۲۹ دیوان عالی کشور عیناً تأیید شد.

به‌گفته نقی محمودی، در روزهای گذشته آرش محمدی، فعال دانشجویی محبوس در زندان تبریز به‌مدت پنج روز، و شش زندانی سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج نیز به مدت دو روز در همبستگی با شاهرخ زمانی دست به اعتصاب غذا زده بودند.

همچنین محمد جراحی، دیگر عضو زندانی کمیته پیگیری برای ایجاد تشکل‌های مستقل کارگری، در زندان مرکزی تبریز اعلام کرده است، در صورت ادامه‌ بی‌توجهی مسئولان به خواسته‌های شاهرخ زمانی با وجود ابتلا به سرطان حنجره دست به اعتصاب غذای نامحدود خواهد زد.

Share