Share

محمود علی‌زاده طباطبایی، وکیل شهرام جزایری، تاجر ایرانی است که در جریان یک پرونده فساد اقتصادی دستگیر و زندانی شده است، گفت دوران محکومیت موکلش ۲۷ آذرماه سال گذشته به پایان رسید. وی افزوده که نمی‌داند چرا موکلش هنوز در زندان است.

محاکمه شهرام جزایری گروهی از فرزندان مقام‌های حکومتی را به دادگاه کشاند.

محاکمه شهرام جزایری گروهی از فرزندان مقام‌های حکومتی را به دادگاه کشاند

به‌گزارش خبرگزاری مهر، علی‌زاده طباطبایی ضمن اعلام این خبر گفت: «یک سال از محکومیت حبس شهرام جزایری مشمول عفوهای کلی سال ۹۱ شده و این مسئله در گزارش دادستانی نیز وجود دارد و حتی اجرای احکام این موضوع را به دادستانی اعلام کرده است.»

وی افزود: «حال اگر یک سال عفو یادشده را در نظر نگیریم، از محکومیت ۱۳ ساله موکلم چند ماه بیشتر باقی نمانده و باید تا شهریورماه آزاد شود.»

شهرام جزایری در سال ۱۳۸۱ در سن ۲۹ سالگی و در جریان بزرگ‌ترین پرونده فساد اقتصادی بعد از انقلاب تا آن تاریخ، بازداشت شد.

وکیل جزایری همچنین گفت: «جزای نقدی در نظر گرفته شده برای جزایری دو برابر مبلغ وام دریافتی حدود ۹۷ میلیون دلار بود که وی به جای پرداخت این مبلغ دو سال حبس را تحمل کرد.»

به‌گفته وی شهرام جزایری در نامه‌ای به صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران اظهار ندامت کرده و درخواست کرده وی مشمول عفو شود.

شهرام جزایری در دادگاه با اتهامات بسیاری از جمله ارتشاء، صادرات غیرقانونی، جعل اسناد دولتی و اختلاس‌های کلان روبه‌رو شد و بیش ۵۰ تن به عنوان شرکای جرم وی روانه دادگاه شدند که اغلب آنان را فرزندان مقام‌های حکومتی تشکیل می‌دادند.

مقام‌های حکومت ایران در دوم اسفندماه ۱۳۸۵ اعلام کردند که شهرام جزایری موفق به فرار از زندان شد، اما پس از گذشت ۲۵ روز گفتند وی را  در روستایی در کشور عمان دستگیر کرده‌اند.

Share