Share

امیر میرزایی حکمتی، آمریکایی ایرانی‌تبار که حکم اعدام او به اتهام جاسوسی برای ایالات متحده چندی پیش لغو شد و به ۱۰سال زندان تغییر یافت، در نامه‌ای خطاب به محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران گفت بی‌گناه است و از وی خواست تا پرونده قضایی‌اش گرفتار آن‌چه اختلافات تاریخی دیپلماتیک میان ایران و آمریکا خواند، نشود.

امیر میرزایی حکمتی در مردادماه ۱۳۹۰ بازداشت شد.

امیر میرزایی حکمتی در مردادماه ۱۳۹۰ بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، امیر حکمتی در نامه خود به محمدجواد ظریف خود را یک شهروند و هموطن ایرانی خواند و گفت: «من به‌عنوان فردی که ۳۰ماه از خانواده خود جدا شده‌ام خواستار آزادی از زندان هستم.»

حکمتی در نامه خود اتهام‌های مطرح شده علیه خود را رد کرد و گفت هیچگاه با دولت آمریکا علیه ایران همکاری نکرده است.

حکمتی همچنین گفت که وی در ارتش آمریکا به‌عنوان مترجم زبان عربی فعالیت می‌کرده و هیچ ارتباطی با ایران نداشته و هرگز در زمینه جاسوسی و اطلاعاتی آموزش ندیده است.

وی از وزیر امور خارجه ایران خواست که به حقایق پرونده‌اش توجه کنند.

هفته گذشته روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که امیر حکمتی به طور مخفیانه محاکمه شده و به اتهام همکاری با آمریکا به ۱۰سال زندان محکوم شده است.

هفته گذشته روزنامه نیویورک تایمز گزارش داد که امیر حکمتی به طور مخفیانه محاکمه و به اتهام همکاری با آمریکا به ۱۰سال زندان محکوم شده است.

حکمتی در مردادماه ۱۳۹۰در حالی که به‌منظور ملاقات با مادر بزرگش به تهران سفر کرده بود، به اتهام جاسوسی برای آمریکا بازداشت و پس از آن در دادگاه بدوی به ریاست قاضی صلواتی به اعدام محکوم شد. اتهامی که بستگان او و ایالات متحده هم آن رد می‌کنند.

امیر میرزایی حکمتی از سال ۲۰۰۱تا ۲۰۰۵به‌عنوان پیاده نظام و مشاور زبانی و فرهنگی و آشنا با زبان‌های فارسی و عربی در نیروی دریایی آمریکا خدمت کرده و بخشی از وظایف خود را در عراق انجام داده است.

Share