Share

غلام‌حسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه، برکناری غلام‌حسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندان‌ها و انتصاب وی به‌عنوان سمت ریاست دادگستری استان تهران را «ارتقاء مقام» خواند.

غلامحسین محسنی اژه‌ای: برکناری غلامحسین اسماعیلی ارتباطی با اتفاقی که در بند ۳۵۰ بازداشتگاه اوین رخ داد، ندارد.

غلامحسین محسنی اژه‌ای: برکناری غلامحسین اسماعیلی ارتباطی با اتفاقی که در بند ۳۵۰ بازداشتگاه اوین رخ داد، ندارد

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، محسنی اژه‌ای ضمن اعلام این نظر درباره این‌که رفتن غلامحسین اسماعیلی از سازمان زندان‌ها ارتباطی با رویدادهای اخیر در بازداشتگاه اوین دارد، گفت: «این موضوع هیچ ارتباطی با اتفاقی که در بند ۳۵۰ بازداشتگاه اوین رخ داد، ندارد.»

سخنگوی قوه قضائیه گفته است که این تصمیم از حدود ۴۰ تا۵۰ روز قبل گرفته شده بود.

در پی رویدادهای چند روز اخیر در زندان اوین و حمله مأموران امنیتی به زندانیان سیاسی بند ۳۵۰، آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، صبح روز چهارشنبه سوم اردیبهشت‌ماه غلامحسین اسماعیلی، رئیس سازمان زندان‌ها را از سمت خود برکنار کرد.

در روز پنج‌شنبه ۲۸ فروردین‌ماه، سایت کلمه گزارش داد در یورشی که مأموران وزارت اطلاعات ایران، اطلاعات سپاه پاسداران و بیش از ۱۰۰ نفر از سربازان گارد سازمان زندان‌ها به بند ۳۵۰ اوین انجام دادند، بیش از ۳۰ زندانی سیاسی مورد ضرب و شتم قرار گرفته و گروهی از آن‌ها به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.

حمله مأموران پس از آن صورت گرفت که زندانیان نسبت به آن‌چه «برنامه خشن بازرسی» گزارش شده اعتراض کردند.

پس از انتشار این خبر بود که غلام‌حسین اسماعیلی به‌عنوان رئیس سازمان زندان‌ها بارها در رسانه‌ها ظاهر شد و از عملکرد نیروهای امنیتی دفاع کرد. وی یورش به زندانیان سیاسی را یک بازرسی عادی دانسته و تأکید کرده که هیچ درگیری و ضرب و شتمی رخ نداده است.

Share