Share

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران، روز سه‌شنبه ۹ اردیبهشت‌ماه پس از گذشت سه روز از توقیف روزنامه «ابتکار» درباره این موضوع اظهار نظر کرد.

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران، ایلنا، علی جنتی که پس از مراسم گشایش نمایشگاه کتاب تهران سخن می‌گفت، در رابطه با توقیف روزنامه ابتکار گفت: «ما با بستن هر روزنامه‌ای مخالفیم زیرا توقیف؛ روزنامه آخرین کار است.»

جنتی افزود: «درباره‌ روزنامه ابتکار نیز قوه‌ قضائیه خود وارد عمل شده و ما در حال مذاکره هستیم تا مسئله‌ توقیف روزنامه حل شود و این روزنامه دوباره منتشر شود.»

صبح شنبه، ششم اردیبهشت‌ماه دادسرای رسانه روزنامه ابتکار به مدیریت محمدعلی وکیلی و به سردبیری فضل‌الله یاری را توقیف کرد.

در ماجرای بدرفتاری با زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین که به جابه‌جایی غلامحسین اسماعیلی، رئیس وقت سازمان زندان‌ها انجامید، روزنامه ابتکار در گزارشی با عنوان «برکناری رئیس سازمان زندان‌ها» اعلام کرده بود که رئیس قوه قضائیه با صدور احکامی غلامحسین اسماعیلی را «برکنار» کرده است. گفته می‌شود که دادسرای رسانه به دلیل این گزارش روزنامه ابتکار را توقیف کرده است.

پیش از این در یکم اسفندماه سال ۱۳۹۲ نیز روزنامه آسمان توقیف شده بود. وزیر ارشاد در آن زمان نیز گفته بود وزارت ارشاد با توقیف روزنامه‌ها مخالف است.

Share