Share

دوازده زندانی سیاسی اعتصاب‌کننده در بند ۳۵۰ زندان اوین، با انتشار یک بیانیه اعلام کردند که روز سه‌شنبه نهم اردیبهشت، به اعتصاب غذای خود در اعتراض به ضرب و شتم زندانیان سیاسی در زندان اوین پایان داده‌اند.

اوین

به گزارش وب‌سایت کلمه، این زندانیان سیاسی در بیانیه منتشر شده خود ضمن قدردانی از همه کسانی که در بند ۳۵۰ و زندان رجایی شهر به این حرکت اعتراضی پیوستند، از آنان خواستند تا اعتصاب غذای خود را بشکنند.

دوازده زندانی سیاسی اعتصاب‌کننده، حمله شماری از ماموران به زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین را «حادثه ای بی‌سابقه یا بسیار کم سابقه» خوانده اند.

این دوازده زندانی که از روز اول اردیبهشت ماه سال جاری دست به اعتصاب غذا زده بودند نوشته‌اند: «مسئولان مربوطه که بجا بود اولین کسانی باشند که در مقابل آن ظلم فاحش بایستند و با متخلفان و قانون شکنان برخورد کنند، چشمان خود را بستند و واقعیات روشن‌تر از روز را انکار کردند.»

 به عقیده آنان «این انکار واقعیات مسلم و استنکاف از رسیدگی بی‌طرفانه به موضوع خود بیش از هر امر دیگری به قضاوت افکار عمومی» کمک کرده است.

زندانیان یادشده همچنین تاکید کرده‌اند: «آنچه در پنجشنبه سیاه بند ۳۵۰ روی داد حادثه‌ای است که اگر همچنان به آن رسیدگی بی‌طرفانه نشود، لکه ننگ آن بر دامان آمران و عاملان آن ماندگار خواهد شد.»

در پی حمله ماموران زندان به زندانیان بند ۳۵۰، تعدادی از زندانیان سیاسی زندان اوین دست به اعتصاب غذا زدند. پس از این اقدام، تعدادی دیگر از زندانیان رجایی‌شهر نیز با اعلام همبستگی با این حرکت اعتراضی دست به اعتصاب غذا زدند.

آن‌ها خواسته‌های خود را «بازگشت همه زندانیان مضروب اعزامی به بند ۲۴۰ انفرادی، رسیدگی به موضوع و تعقیب قانون‌شکنان، اعزام فوری مجروحان به پزشکی قانونی برای ارزیابی میزان صدمات جسمی، اعزام مجروحان به بیمارستان برای درمان جراحات، عذرخواهی رسمی از زندانیان و خانواده‌هایشان، جبران خسارات مادی و معنوی زندانیان و حضور نمایندگان مجلس و هیأت حفظ حقوق شهروندی دادگستری استان تهران در محل بند ۳۵۰ زندان اوین و شنیدن اظهارات زندانیان و تهیه صورت جلسه» اعلام کرده‌ بودند.

حسن اسدی زیدآبادی،  امیر اسلامی، اکبر امینی ارمکی،  عماد بهاور،  قربان بهزادیان نژاد،  مسعود پدرام،  امین چالاکی،  محمدصادق ربانی املشی،  علیرضا رجایی،  حسین رونقی ملکی،  رضا شهابی و  محسن میردامادی دوازده زندانی سیاسی نخست هستند که در حرکت اعتراضی یادشده  اعتصاب غذا کردند.

Share