Share

محمدرضا پورشجری، وبلاگ‌نویس و زندانی سیاسی، حدود دو سال و نیم است که از زندان رجایی شهر به عنوان تنبیه به ندامتگاه مرکزی کرج تبعید شده است.

وضعیت جسمی این زندانی سیاسی با سابقه «سکته قلبی»، «فشار خون»، «قند خون بالا» (که منجر به اخلال در بینایی و عدم تعادل وی هنگام راه رفتن شده)، «ورم غده پروستات»، «سنگ کلیه» و در هفته اخیر «خونریزی معده» بسیار نگران‌کننده است.

محمدرضا پورشجری

محمدرضا پورشجری

گفته می شود پورشجری باید یک سال و نیم پیش تحت عمل قلب باز قرار می گرفت، اما مسئولان زندان و مقامات  قضائی به این نکته توجهی نکرده‌اند. به او اجازه گرفتن وکیل داده نشده است و وکیل تسخیری نیز ندارد.

پس از روی کار آمدن دولت یازدهم، به محمدرضا پورشجری پیشنهاد می شود که با تقاضای عفو از رهبر حکومت اسلامی و امضای ندامت‌نامه، بهبودی در وضعیت خود ایجاد کند و احتمالا آزاد شود، ولی او با پیشنهاد امضای ندامت‌نامه موافقت نمی‌کند.

محمدرضا پورشجری تنها زندانی‌ای نیست که در وضعیت بحرانی جسمانی قرار دارد.

در ندامتگاه کرج، خانواده زندانی حق تحویل دارو به زندانی را ندارد و زندانیان بیمار باید در بازار سیاه زندان، داروهای لازم ازجمله داروی فشار خون و قند خون را، تا سه برابر قیمت موجود در بازار خریداری کنند.

بازار سیاه دارو در داخل زندان به چه معناست؟  وضعیت دارورسانی، درمان و بهداشت ندامتگاه مرکزی کرج چگونه است؟  وضعیت جسمی و درمانی شماری از زندانیان بیمار ازجمله رضا شهابی، محمدرضا پورشجری، حسین کاظمینی بروجردی و مهدی علی‌زاده فخرآبادی در چه شرایطی است؟

این پرسش ها را با شیوا محبوبی فعال حقوق بشر و میترا پور شجری دختر محمدرضا پورشجری زندانی سیاسی در میان گذاشته‌یم.

فایل را از اینجا دانلود کنید | Open Player in New Window

Share