Share

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، در نماز جمعه، ۱۲ اردیبهشت‌ماه تهران گفت وزارت ارشاد باید اسلامی فکر کنند و تصمیم بگیرند و نباید به کتابی که ضداسلامی است مجوز انتشار دهد.

احمد جنتی: برخی فتنه‌گرها و حتی برخی رئوس فتنه آزاد راه می‌ر‌وند و هر کار دلشان می‌خواهد انجام می‌دهند.

احمد جنتی: برخی فتنه‌گرها و حتی برخی رئوس فتنه آزاد راه می‌ر‌وند و هر کار دلشان می‌خواهد انجام می‌دهند

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، احمد جنتی با بیان این‌که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید نسبت به محصولات فرهنگی نظارت لازم داشته باشد، گفت: «مبادا در این بین چیزی از ابتذال و فرهنگ غربی و خود کم‌بینی و احساس حقارت ترویج شود. نباید چنین روحیه‌ای را در انسان‌ها به وجود آورد. باید مواظب ویروس‌هایی که آثار فرهنگی را از بین می‌برد، بود.»

جنتی از حوزه‌های علمیه، دانشگاه‌ها، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی و سپاه پاسداران به‌عنوان «دستگاه‌های متولی فرهنگ» نام برد و گفت: «باید توجه کرد که ارشاد وزارت فرهنگ باید اسلامی باشد. باید اسلامی فکر کنند، تصمیم بگیرند و با مسائل برخورد کنند. نباید به کتابی که ضداسلامی است مجوز چاپ داده شود. کتاب نویسنده بی‌پروا، بی‌اعتقاد و لاابالی نباید منتشر شود.»

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران فرزند احمد جنتی است که در اظهارنظرهای خود گفته است تنها «مواردی که با امنیت ملی، اخلاق عمومی و عفت عمومی در تعارض باشد» سانسور می‌شوند.

علی جنتی همچنین گفته است: «طبق قانون این موارد در کتاب‌ها اصلاح می‌شود، اما در سایر موارد نویسندگان آزاد‌ند.»

احمد جنتی در نماز جمعه گفت اگر در وزارت ارشاد کار اشتباهی انجام می‌شود باید دوستانه به آن تذکر داد. وی در همین حال تأکید کرد: «کارهایی انجام شده که آثارش بعدا معلوم می‌شود و به‌طور کلی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خدمات خوبی انجام شده است.»

وی در بخش دیگری از سخنان خود از رئیس قوه قضائیه و دادستان کل کشور به دلیل آن‌چه «برخوردهای خوب و قاطع با فتنه و فتنه‌گری» نامید، تشکر کرد و گفت: «برخی فتنه‌گرها و حتی برخی رئوس فتنه آزاد راه می‌ر‌وند و هر کار دلشان می‌خواهد انجام می‌دهند. آن‌ها بیکار ننشسته‌اند و من نمی‌دانم باید چکار کرد.»

جنتی افزود: «قوه قضائیه باید کار این‌ها را رصد کند و ببیند این‌ها کجا می‌روند، چه تزریق می‌کنند و چه نقشه‌ای برای آینده دارند و البته همه باید به مسئولان کمک کنند.»

Share