Share

علی یونسی، دستیار ارشد رئیس‌جمهوری ایران در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، شامگاه ۱۳ اردیبهشت، در کنفرانسی خبری گفت ظلم مضاعف تاریخی نسبت به زنان روا شده و مدیریت و قانون در ایران مردسالارانه است.

Ali-Younesi

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، دستیار ارشد حسن روحانی در پایان سفر دو روزه‌اش به شیراز گفت: «بسیاری از تابوها را استاندار سیستان و بلوچستان شکسته و حتی پست فرمانداری را به مدیر زن و اهل تسنن سپرده است.»

یونسی ادامه داد که وقتی اعتماد می‌شود و یک زن به عنوان فرماندار انتخاب می‌شود، عده‌ای «ترش می‌کنند»؛ این یک مشکل فردی است. او یادآوری کرد که زنان در ایران برای مدیریت، سالم‌تر از مردان عمل کرده‌اند.

خواست اقلیت‌ها

دستیار ارشد رئیس‌جمهوری افزود که  برای تأمین امنیت نقاطی نظیر سیستان و بلوچستان و کردستان، کاری بهتر از این که به مردم اعتماد کرده و از خودشان استفاده کنیم وجود ندارد.

وزیر سابق اطلاعات با بیان اینکه عده‌ای نمی‌توانند به قومیت‌ها اعتماد کنند، تأکید کرد که «نگاه‌های تنگ‌نظرانه معدودی» وجود دارد و افرادی «ذهن متوهم امنیتی» دارند، ولی این مسائل را نباید ملاک قرار داد.

یونسی با بیان خواست‌های اقلیت‌ها در ایران ادامه داد که  ارامنه ساکن در شیراز خواستار احیای کلیسای ۴۰۰ ساله خود توسط سازمان میراث فرهنگی بودند. همچنین خواسته جمعیت کلیمیان شیراز را همچون تهران، تعطیلی مدارس آن‌ها در روزهای شنبه و اعیاد مذهبی‌شان دانست.

با این حال دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقلیت‌ها اعلام کرد: «تمام اقلیت‌های دینی در ایران اعتقاد دارند که اول ایرانی هستند، بعد یک اقلیت دینی یهودی یا مسیحی.»

Share