Share

علی مطهری، نماینده مجلس و عضو هیأت نظارت بر مطبوعات، با اشاره به توقیف روزنامه «قانون» توسط دادستانی، از حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران و علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست تا از طریق هماهنگی با قوه قضائیه، مانع از توقیف بی‌رویه مطبوعات شوند.

علی مطهری: چگونه است که دو رسانه گزارشی را منتشر کرده‌اند اما تنها با یکی از آن‌ها برخورد می‌شود.

علی مطهری: چگونه است که دو رسانه گزارشی را منتشر کرده‌اند اما تنها با یکی از آن‌ها برخورد می‌شود

به گزارش خبرگزاری «خانه ملت» علی مطهری ضمن اعلام این درخواست گفت: «طبق قانون مطبوعات، هیأت نظارت بر مطبوعات که مرکب از نماینده حوزه علمیه قم، نماینده شورای عالی انقلاب فرهنگی، نماینده مدیران مسئول مطبوعات، نماینده قوه قضائیه، نماینده قوه مقننه، نماینده وزارت علوم و نیز وزیر ارشاد به‌عنوان رئیس است، وظیفه برخورد با تخلفات مطبوعات را بر عهده دارد.»

مطهری توقیف روزنامه توسط دادستانی را از جمله رفتارهایی دانست که «فلسفه وجودی هیأت نظارت بر مطبوعات را زیر سئوال می‌برد» و افزود: «متأسفانه دادسرای مذکور بدون توجه به وجود چنین هیأتی رأساً اقدام به توقیف مطبوعات می‌کند.»

وی از رئیس‌جمهوری و وزیر ارشاد خواست تا به «حاکمیت دوگانه» در عرصه مطبوعات پایان داده شود.

دادستانی تهران روز چهارشنبه، ۱۷ اردیبهشت‌ماه طی حکمی روزنامه‌ «قانون» را تا اطلاع ثانوی به‌شکل رسمی توقیف کرد.

دادستانی در تماسی تلفنی با مسئولان روزنامه‌ گفت که دلیل توقیف «قانون» انتشار خبر آزادی محمد رویانیان، رئیس سابق ستاد سوخت، در این روزنامه است. این خبر در روزنامه «قانون» به‌نقل از سایت «دانا» منتشر شده بود.

علی مطهری در این‌باره گفت: «چگونه است که دو رسانه گزارشی را منتشر کرده‌اند، اما تنها با یکی از آن‌ها برخورد می‌شود، آن هم رسانه‌ای که خبر را به نقل از رسانه اولی منتشر کرده است. این رفتار شائبه بهانه‌جویی را به ذهن متبادر می‌کند.»

وی تأکید کرد: «باید این ناهماهنگی میان هیأت نظارت بر مطبوعات و دادسرای فرهنگ و رسانه و کارگروه تشخیص مصادیق جرایم رایانه‌ای از بین برود و راهش این است که کل مسائل مربوط به مطبوعات و سایت‌های خبری در هیأت نظارت بر مطبوعات متمرکز شود.»

Share