Share

گروه «بوکو حرام» که بیش از ۲۰۰ دختر مدرسه‌ای را در نیجریه ربوده است، ویدئویی از آن‌ها را منتشر کرد که در آن، دختران با پوشش اسلامی در حال نیایش‌اند.

ویدئو گروه بوکو حرام از دختران ربوده‌شده

ویدئو گروه بوکو حرام از دختران ربوده‌شده

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، این گروه تندروی اسلامی روز دوشنبه ۲۲ اردیبهشت (۱۲ ماه مه) با انتشار یک فیلم ویدئویی ۱۷ دقیقه‌ای، ابوبکر شیکاو، رهبر گروه را نشان می‌دهد که می‌گوید دختران ربوده‌شده به اسلام گرویده‌اند و اگر زندانیان اسلامگرا آزاد شوند، این دختران نیز آزاد خواهند شد.

در این فیلم حدود ۱۳۰ دختر دیده می‌شوند که در مکانی نامعلوم و در فضای باز در حالی که تنها چهره‌های افسرده‌شان پیداست و بدن آن‌ها با چادرهای سیاه و خاکستری کاملا پوشیده است، سوره‌هایی از قرآن می‌خوانند.

ابوبکر شیکاو: دختران ربوده‌شده به اسلام گرویده‌اند.

ابوبکر شیکاو: دختران ربوده‌شده به اسلام گرویده‌اند

در فیلم ابوبکر شیکاو، رهبر بوکو حرام، در لباسی نظامی و با سلاحی خودکار در دست، می‌گوید: «ما این دختران را که شما نگران حال‌شان هستید، آزاد می‌کنیم. می‌دانید آن‌ها را چگونه آزاد کردیم؟ آن‌ها مسلمان شدند.»

به‌گفته رهبر بوکو حرام با آزادی زندانیان اسلامگرا تنها دخترانی که به اسلام گرویده‌اند و «خواهران» آن‌ها محسوب می‌شوند، آزاد خواهند شد.

در این فیلم همچنین با سه دختر گفت‌وگو می‌شود که دو تن از آن‌ها می‌گویند از دین مسیح بازگشته و به اسلام پیوسته‌اند و یکی دیگر می‌گوید از قبل مسلمان بوده است.

همچنین یکی از دختران می‌گوید با آن‌ها بدرفتاری نشده است.

جنگجویان بوکو حرام در نیمه ماه آوریل به مدرسه‌ای در شمال شرقی نیجریه حمله کردند و ۲۷۶ دختر مدرسه‌ای را ربودند.

برخی از آن‌ها آزاد شدند، اما ۲۳۰ دختر همچنان در اسارت این گروه هستند.

آمریکا و فرانسه نیروهای ویژه نظامی و پلیس خود را برای کمک در یافتن دختران ربوده‌شده به نیجریه اعزام کرده‌اند.

Share