Share

وب‌سایت «انتخاب» نوشته است که در پی حذف برنامه سخنرانی حسن خمینی، نوه آیت‌الله خمینی رهبر انقلاب ایران، در بروجرد، حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران دستور برکناری منوچهر فراقی، فرماندار این شهر را صادر کرده است.

برخی حسن خمینی را به اصلاح‌طلبان نزدیک می‌دانند اما برخی نیز وی را فراجناحی می‌خوانند.

برخی حسن خمینی را به اصلاح‌طلبان نزدیک می‌دانند اما برخی نیز وی را فراجناحی می‌خوانند

به گزارش «انتخاب»، حسن روحانی ضمن برکناری فرماندار بروجرد دستور پی‌گیری ماجرای جلوگیری از سخنرانی حسن خمینی را نیز صادر کرده است. گفته می‌شود استاندار لرستان نیز به دلیل برخی «قصور» و «تقصیرها»، به‌شدت توبیخ شده است.

برخی حسن خمینی را به اصلاح‌طلبان نزدیک می‌دانند اما برخی نیز وی را فراجناحی می‌خوانند.

حسن خمینی قرار بود روز سه‌شنبه ۱۶اردیبهشت‌ماه به دعوت دانشگاه بروجردی در همایشی به سخنرانی بپردازد؛ اما این سخنرانی لغو شد.

روزنامه «شرق» در آن زمان نوشت لغو این سخنرانی به‌دلیل «تجمع گروه‌های خودسر» توسط شورای تأمین استان لرستان صورت گرفت.

«انتخاب» اما نوشته است جریان‌های افراطی بدون هیچ‌گونه تجمع و بیانیه و تنها با ارسال چند پیغام خصوصی به فرماندار بروجرد، مانع از سخنرانی نوه آیت‌الله خمینی شده‌اند.

این در حالی است که سایت «الف» نیز به‌نقل از سعید شاهرخی، معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان این خبرها را تکذیب کرد و نوشت «بنا به دلایلی دانشگاه اعلام کرد این همایش به وقت دیگری در آینده نزدیک موکول می شود.»

در همین حال «انتخاب» نوشته است حسن خمینی پس از اطلاع از واکنش دولت نسبت به لغو سخنرانی‌اش در لرستان، با ارسال پیغامی به حسن روحانی و عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور، مخالفت صریح خود را با عزل فرماندار بروجرد اعلام کرده است.

پیش از این یک بار نیز در روز ۱۴خردادماه ۱۳۸۹عده‌ای از شرکت‌کنندگان در مراسم سالگرد درگذشت آیت‌الله خمینی به حسن خمینی، اجازه سخنرانی ندادند.

در این مراسم شماری از شرکت‌کنندگان با سر دادن شعارهایی علیه مخالفان دولت مانع از سخنرانی وی شدند.

Share