Share

غلام‌علی حداد عادل، نماینده تهران در مجلس ایران، در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم به مسئولان دولتی هشدار داد که از کسانی که در رویدادهای سال ۸۸ خورشیدی شرکت داشتند نباید در «مدیریت‌های حساس» استفاده کرد.

غلام‌علی حداد عادل، نماینده تهران در مجلس ایران

غلام‌علی حداد عادل، نماینده تهران در مجلس ایران

به‌گزارش خبرگزاری مهر، حداد عادل گفت: «ما (مجلس) همواره توصیه داریم کسانی که سابقه بدی دارند و در فتنه ۸۸ حضور داشتند در مدیریت‌های حساس کشور از آنان استفاده نشود.»

وی تأکید کرد: «مخصوصا در دانشگاه‌ها که باید مراقب بود حرکاتی صورت نگیرد که وضع دانشگاه‌ها دشمنان را خوشحال و دوستان را نگران کند.»

به‌گفته وی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز از روز اول کار دولت جدید این مسأله را متذکر شده که فضای دانشگاه‌ها باید آرام و بدون تشنج و اضطراب‌های سیاسی باشد.

استفاده از مخالفان حکومت و کسانی که در رویدادهای سال ۸۸ خورشیدی شرکت داشتند یکی از دغدغه‌های همیشگی نیروهای اصولگرایی است که خود پایبند رهبر جمهوری اسلامی می‌دانند.

این در حالی است که بسیاری از استادان و دانشجویان مخالف در دانشگاه‌ها یا از کار برکنار شده‌اند یا زود بازنشسته شده‌اند و یا از تحصیل محروم و ستاره‌دار شده‌اند.

Share