Share

یک منبع آگاه امنیتی در استان «دیاله» عراق، شنبه سوم خرداد (۲۴ مه)، گفته در انفجار خودرویی متعلق به یک شرکت ایرانی، ۱۱ نفر کشته و زخمی شدند.

24 may,explution , dialy, iraq

خبرگزاری مهر تعداد ایرانیان کشته‌شده در حمله را چهار نفر عنوان کرد

به گزارش خبرگزاری «فارس» به نقل از پایگاه خبری «شفق نیوز»، این منبع امنیتی افزود که شمار اولیه قربانیان این انفجار که یک خودروی متعلق به شرکت ایرانی فعال در زمینه لوله‌‌های گازی را هدف قرار داد، شش کشته و پنج زخمی است.

بنابر این گزارش دو متخصص فنی ایرانی و چهار کارگر کشته  و پنج عراقی نیز زخمی شدند.

با این حال خبرگزاری مهر به نقل از سومریه نیوز، تعداد ایرانیان کشته‌شده در این حمله را چهار نفر عنوان کرد.

«عراق پرس» نیز گزارش داده که این بمب در مسیر حرکت این خودرو در منطقه «الخزرج» در ۶۰ کیلومتری در شمال شرق شهر «بعقوبه» مرکز استان دیاله کار گذاشته شده بود که با انفجار آن ۱۰ نفر کشته و زخمی شدند.

بیانیه داعش درباره انفجار انتحاری در «دیاله»

همزمان به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گروه دولت اسلامی عراق و شام (داعش) مسئولیت حمله به این خودروها در دیاله را برعهده گرفت.

این گروه با انتشار بیانیه‌ای این حمله را یک حمله انتحاری دانست که مهندسان ایرانی فعال در زمینه نفت را هدف قرار داده بود.

داعش در بیانیه خود اعلام کرد که ابومجاهد الجزراوی، از اعضای این گروه، توسط خودروی بمب‌گذاری شده خود، خودروی مهندسان ایرانی و همچنین خودروی مسئول حفاظت از آنها را که وابسته به ارتش عراق بود، در مسیر امام ویس- سعدیه هدف قرار داد.

آن‌ها گفته‌اند که این حمله انتحاری موجب تخریب و سوختن پنج خودروی ایرانی و ارتش عراق و هم‌چنین زخمی و کشته شدن ده‌ها تن از ایرانی‌ها و نیروهای ارتش شده است.

استان دیاله با استان کرمانشاه ایران هم مرز است.

پیش از این تا  ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۲ سازمان مجاهدین خلق نیز در «پایگاه اشرف» در استان دیاله مستقر بود.

اواخر ژانویه ۲۰۱۳ نیز یک خودروی شرکتی ایرانی در دیالی هدف افراد مسلح قرار گرفته بود.

Share