Share

مصطفی پور محمدی، وزیر دادگستری ایران، سوم خرداد، در دیدار با کاهیندا آتافیر، همتای اوگاندایی خود گفته از موضع دولت اوگاندا در قبال مبارزه با بداخلاقی‌ها و ضدارزش‌ها از جمله ممنوعیت «همجنس‌بازی» بسیار خرسند است.

Pourmohammadi

مصطفی پور محمدی، وزیر دادگستری

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، پورمحمدی افزود که موضع دولت اوگاندا نشان می‌دهد که حافظ اخلاق و ارزش‌های انسانی است و این فضا به رشد فضایل اخلاقی کمک می‌کند.

همچنین پور محمدی خطاب به ادامه داد «در زمینه گسترش همکاری‌ها جا دارد در مورد فعالیت‌های حقوق بشری در سطح بین‌المللی با یکدیگر همکاری داشته باشیم».

وزیر دادگستری دولت موسوم به اعتدال ضمن اشاره به انتقال تجربه ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر گفت: «ما در همسایگی بزرگترین تولیدکننده مواد مخدر دنیا هستیم و بیش از ۱۰۰ هزار نفر به دلیل جرایم ناشی از مواد مخدر در زندان‌های ایران هستند و بیش از سه هزار و هفتصد نیروی امنیتی ما در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر کشته شده‌اند».

کاهیندا آتافیر نیز در این دیدار ابراز امیدواری کرد که دولتش بتواند زمینه‌های کار با ایرانیان و تجار ایرانی را تسهیل کنیم.

در انتهای این دیدار وزرای دادگستری اوگاندا و ایران درباره موافقتنامه حقوقی و قضایی در زمینه‌هایی چون تبادل زندانیان تبادل نظر کردند.

 

Share